Legacyn värit

Onkohan tuo valkoinen aivan perusväri vai jokin helmiäisvalkoinen ,tällä perällä ei ole valkoista esittely autoa että pääsis näkemään luonnossa. Onko perusvärin/metallivärin välillä eroja vai yhtä helppoja naarmuuntumaan. Valkoinen passaa korinmuotoiluun muuten pirun hyvin.Outbackissä näyttäis olevan hiukan laajenpi valikoima.
7608
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kävin katsomassa autoa ensiesittelyssä. Esittelyautona oli valkoinen sedan, joka oli pirun hyvän näköinen - paljon paremman näköinen kuin kaksi muuta sinistä. Uuten Legacyyn tuo valkoinen sattuu kuin nyrkki silmään. Myyjä kertoi, että ei ole perusväri vaan metalli- tai helmiäisväri - en nyt muista kumpi.

Äänestä
  • Valkoinen on (pirun komea!) Helmiäisväri.

    Äänestä

Valkoinen väri on helmiäisväri joka näyttää eriväriseltä eri kulmista katsottuna tai eri valaistusolosuhteissa. (valkoisen lisäksi hieman häivähdys hopeaa, sinistä tai keltaista).

Subarun helmiäisväri ei mielestäni ole helpoimmasta päästä naarmuuntumaaan, ainakin minulla maalipinta on säilynyt erittäin hyvässä kunnosssa...tosin en pese autoani harjapesussa. Vahattuna helmiäisvalkoinen hohtaa aivan upeasti, ovatpa jotkut jopa tulleet kysymään onko auto maalattu erikoisvärillä.

Mielestäni valkoinen sopii uuteen ja vanhaan Legacyyn erittäin hyvin.

Äänestä

kyseessä on tietysti helmiäisväri, mutta ilman lisähintaa, koska mallistosta pitää löytyä yksi väri mistä ei peritä tuota suolaista n. 800 euron metallivärilisää, ja tuo valkoinen on juuri se väri. Kuulin asian suoraan maahantuojan "tytöltä", kunv ihdoin pääsin läpi jonotuksesta, ja jos joku ryökäle automyyjä yrittää kiskoa tuosta valkoisesta lisähinnan, niin kannattaa hieman korottaa ääntä... Toinen asia on että jos haluaa vihreän tai "Sunlight Gold Opal", niin sellaisen voi tilata tehdastilauksena, aikaa tosin menee muutama kuukausi. Ehkäpä tuo valkoinen, tai joku muu kaunis väri peittäisi hieman tuota muotoilua. Nuo puuttuvat värit löytyy esim Norjan tai Saksan Subaru-sivuilta.

Äänestä

niitä muovipaloja puskureihin.
Ovat tosi rumat varsinkin vaaleassa autossa.
Ihan kuin joku kotivirittelijä olisi ihan itse liimannut korisarjan.

Äänestä
  • Millaiset muovipalat ne on? Jotain mustaa muovia vai? Onko kuvia missään?

    Äänestä

  • kysymysmään kirjoitti:

    Millaiset muovipalat ne on? Jotain mustaa muovia vai? Onko kuvia missään?

    Valkoista farkkua ei ennen maaliskuuta saatavilla.Menee kuulemma seuraavaan toimitus erään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tilaukseen kirjoitti:

Onkohan tuo valkoinen aivan perusväri vai jokin helmiäisvalkoinen ,tällä perällä ei ole valkoista esittely autoa että pääsis näkemään luonnossa. Onko perusvärin/metallivärin välillä eroja vai yhtä helppoja naarmuuntumaan. Valkoinen passaa korinmuotoiluun muuten pirun hyvin.Outbackissä näyttäis olevan hiukan laajenpi valikoima.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu