Penan märkä uni..

12198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

vittu mikä video, tollasta hirvitys-windowsia en enää haluu nähä, tuli huono olo

Äänestä
  • Windows 7 käyttistä! Sillä oikealla kunnollisella käyttöliitymällä ei eroa kovin paljon tuosta videosta, kun katselee nappuloita, scrollbaareja tai pudotusvalikkoja yms, sama on se ulkoasu edelleen, jos Windowsilla halutaan tehdä töitäkin!!

    Aero on pelkkä leikkikalu!

    Äänestä

  • Pena Lady.. kirjoitti:

    Windows 7 käyttistä! Sillä oikealla kunnollisella käyttöliitymällä ei eroa kovin paljon tuosta videosta, kun katselee nappuloita, scrollbaareja tai pudotusvalikkoja yms, sama on se ulkoasu edelleen, jos Windowsilla halutaan tehdä töitäkin!!

    Aero on pelkkä leikkikalu!

    Linux näyttää aivan identtiseltä tuon 3.1:n kanssa miinus eri värit.

    Äänestä

  • Pena Lady.. kirjoitti:

    Windows 7 käyttistä! Sillä oikealla kunnollisella käyttöliitymällä ei eroa kovin paljon tuosta videosta, kun katselee nappuloita, scrollbaareja tai pudotusvalikkoja yms, sama on se ulkoasu edelleen, jos Windowsilla halutaan tehdä töitäkin!!

    Aero on pelkkä leikkikalu!

    Se on totuus! Joku räkänen teini on suunnitellut Windowsin Areo käyttöliittymän! Se ei ole toimiva!

    Mitä tulee töihin, valitsen edelleen Windowsin classic themen, eli Win95/2000 teeman! Onneksi sen saa osittain vielä Windows 7 käyttiksessä päälle! Huh!

    Äänestä

  • Pentti Neitonen kirjoitti:

    Linux näyttää aivan identtiseltä tuon 3.1:n kanssa miinus eri värit.

    Linux itsessään on käyttöjärjestelmän ydin, ei sellaisenaan käyttis. Mitä sitten tulee linux-pohjaisiin käyttöjärjestelmiin niin harva käyttää mitään Win 3.1:ltä näyttävää käyttöliittymää omassa linux-jakelussaan, useimmissa on nykyaikaisemmat käyttöliittymät ja tiedätkö mitä? Noita käyttöliittymiä kun voi linux-jakeluissa vaihtaa ja löytyy monen monta josta valita oman mieltymyksensä mukaan.

    Et siis voi millään perustein väittää että linux näyttää win 3.1:ltä koska linuxissa itsessään ei ole työpöytäjärjestelmää, ne kuuluvat linux-jakeluihin ja niissä ei yleensä ole vakiona mitään aataminaikaista käyttöliittymää.

    Käyttöliittymällä tarkoitan siis graafista työpöytäjärjestelmää mikäli et tajunnut.

    Äänestä

kuukautissuojia?? :o

Penttihän on pervompi kuin uskoisikaan.

Äänestä
  • Tena (Pena) Lady :D hehe!

    Äänestä

Windowsien 3.x aloitti Windowsien voittokulun. Siihen aikaan oli kilpailijana OS/2 joka hävisi W 3.x sarjalle ja Windowseista tuli maailman käytetyin käyttis.
Missähän linux oli tuolloin?

Äänestä
  • Tuo video on siis painajainen linux evankelistoille.

    Äänestä

  • Ei Windows kyllä teknisellä laadulla voittanut OS/2:ta. IBM vain mokasi markkinoinnin. NT oli jo aikaansa nähden kelvollinen systeemi, kunnes siihen Windows 2000:ssa alettiin tunkea jotain DirectX:ää ja XP:ssä tuoteaktivointi- ja aitoustarkastussontaa.

    Äänestä

  • UPDATE_9190661 kirjoitti:

    Ei Windows kyllä teknisellä laadulla voittanut OS/2:ta. IBM vain mokasi markkinoinnin. NT oli jo aikaansa nähden kelvollinen systeemi, kunnes siihen Windows 2000:ssa alettiin tunkea jotain DirectX:ää ja XP:ssä tuoteaktivointi- ja aitoustarkastussontaa.

    Directx tuli ensimmäisenä W95:een. NT4:ssä oli DX3 ainakin SP3:sta alkaen.

    Äänestä

  • W3.x-W7 kirjoitti:

    Directx tuli ensimmäisenä W95:een. NT4:ssä oli DX3 ainakin SP3:sta alkaen.

    Windows 95 ei ole NT-pohjainen Windows. Tuosta Windows NT 4:n DirectX-hommasta minulla oli näköjään väärää tietoa. Mutta se pelikäyttöjärjestelmäsekoilu alkoi siinä Windows 2000:ssa.

    En tarkoita että 2000:ssa olisi ollut mitään isompaa, katastrofaalista vikaa, mutta se oli lopun alkua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


always pena lady.. kirjoitti:

Aaaaah, uuuuh!

http://www.youtube.com/watch?v=7GkmTtaW39I

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu