lapsen kanssa ``isolle matkalle``

minnamarita

pojat tahotisi mennä ``isolle matkalle`` éli ollaan mietitty italiaa ja espanjaa ollaan haaveiltu et ens kesänä mentäis kyprokselle ideoita? lapset ovat timi9v jimi7v vili5

6

697

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halooooooo

      mitä ihmeen tekemistä lasten nimillä on tämän asian kanssa? mieti lastesi yksityisyyttä! voisit sanoa että 3 poikaa, 9,7 ja 5, jos haluat tuoda iät ja sukupuolet esille.

      • ??????

        tätä nimisysteemiä "harrastetaan" oikein urakalla:((( Luetellaan nimet ja iät ja mitä kukin on tehnyt mihinkin kellonaikaan....


    • arrrgh

      hoplopissa pärjää ton nimisten kanssa parhaiten


      seuraavalle nimeksi sitten pili

    • leilaqq

      sinne vaan, hyvin voi tuonikäisten kanssa lähteä. Itsellä kokemuksia on kaikista noista maista, mutta ehkä lähimpänä tuonikäisiä olen ollut, kun kuusivuotiaana olin ensimmäistä kertaa ulkomailla, ja olin kyproksella. Viihdyimme hyvin, mikäs siinä on ollessa, uidessa ja jätskiä syödessä. varatkaa nyt ihmeessä se matka, itse olisin jäänyt paljosta paitsi ilman matkustamista, suokaa se ilo,ja kokemus lapsillenne:)

      • aaaarrrrggggg

        siis tah, mita ideoita kaipaat, espanja, italia kypros ihan samaa turvallista eurooppalomailu skaalaa, keskinkertaisia hotelleja, hiekkarantoja, aivan TAVALLISTA valimerenmenoa, matkaesite kateen ja varaa matka, paikanpaalla katso mita saat lomasta irti, aina se kotiolot voittaa.


      • matkailu avartaa
        aaaarrrrggggg kirjoitti:

        siis tah, mita ideoita kaipaat, espanja, italia kypros ihan samaa turvallista eurooppalomailu skaalaa, keskinkertaisia hotelleja, hiekkarantoja, aivan TAVALLISTA valimerenmenoa, matkaesite kateen ja varaa matka, paikanpaalla katso mita saat lomasta irti, aina se kotiolot voittaa.

        En ymmärrä luskellessani miksi lasten kanssa ei voi matkustaa, reissaaminen ihan sama meneekö helsinkgistä lappiin tai helsingistä espanjaa, en tajua. lapset vielä sopivan ikäsiä että niitä kiinnostaa lähteä reissuuun mutta lun ikää tulee n. 12 et saa lähtemään pakottamallakaan, kaverit tärkeänpiaä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      930
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      798
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      497
      769
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      697
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      624
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      586
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      35
      563
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      170
      528
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      520
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe