lapsen kanssa ``isolle matkalle``

minnamarita

pojat tahotisi mennä ``isolle matkalle`` éli ollaan mietitty italiaa ja espanjaa ollaan haaveiltu et ens kesänä mentäis kyprokselle ideoita? lapset ovat timi9v jimi7v vili5

6

697

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halooooooo

      mitä ihmeen tekemistä lasten nimillä on tämän asian kanssa? mieti lastesi yksityisyyttä! voisit sanoa että 3 poikaa, 9,7 ja 5, jos haluat tuoda iät ja sukupuolet esille.

      • ??????

        tätä nimisysteemiä "harrastetaan" oikein urakalla:((( Luetellaan nimet ja iät ja mitä kukin on tehnyt mihinkin kellonaikaan....


    • arrrgh

      hoplopissa pärjää ton nimisten kanssa parhaiten


      seuraavalle nimeksi sitten pili

    • leilaqq

      sinne vaan, hyvin voi tuonikäisten kanssa lähteä. Itsellä kokemuksia on kaikista noista maista, mutta ehkä lähimpänä tuonikäisiä olen ollut, kun kuusivuotiaana olin ensimmäistä kertaa ulkomailla, ja olin kyproksella. Viihdyimme hyvin, mikäs siinä on ollessa, uidessa ja jätskiä syödessä. varatkaa nyt ihmeessä se matka, itse olisin jäänyt paljosta paitsi ilman matkustamista, suokaa se ilo,ja kokemus lapsillenne:)

      • aaaarrrrggggg

        siis tah, mita ideoita kaipaat, espanja, italia kypros ihan samaa turvallista eurooppalomailu skaalaa, keskinkertaisia hotelleja, hiekkarantoja, aivan TAVALLISTA valimerenmenoa, matkaesite kateen ja varaa matka, paikanpaalla katso mita saat lomasta irti, aina se kotiolot voittaa.


      • matkailu avartaa
        aaaarrrrggggg kirjoitti:

        siis tah, mita ideoita kaipaat, espanja, italia kypros ihan samaa turvallista eurooppalomailu skaalaa, keskinkertaisia hotelleja, hiekkarantoja, aivan TAVALLISTA valimerenmenoa, matkaesite kateen ja varaa matka, paikanpaalla katso mita saat lomasta irti, aina se kotiolot voittaa.

        En ymmärrä luskellessani miksi lasten kanssa ei voi matkustaa, reissaaminen ihan sama meneekö helsinkgistä lappiin tai helsingistä espanjaa, en tajua. lapset vielä sopivan ikäsiä että niitä kiinnostaa lähteä reissuuun mutta lun ikää tulee n. 12 et saa lähtemään pakottamallakaan, kaverit tärkeänpiaä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      420
      2111
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      211
      1795
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      152
      1562
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1406
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1246
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      257
      1062
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      114
      958
    8. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      18
      912
    9. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      75
      868
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      725
    Aihe