nopee kysymys :) mitä eroavavaisuuksia on chinchilla uroksella ja naaraalla? Niinkun tarkoitan luonne eroa j.n.e. kumpaa suosittelette aloittavalle chinchilla harrastajalle? :)
Vastaukset 1
- cincuilija
Ei huomattavaa eroa, riippuu täysin yksilöistä. Naaras on kuitenkin cincuissa se pomo ja alistaa uroksen. Joten naaras voi olla ehkä hieman tempperamenttisempi kuin uros, näin yleisesti ottaen. Haluan kuitenkin painottaa, että jokainen chinchilla on täysin erillainen oma persoonansa. Uroksien välillä on suuria eroavaisuuksia käytöksessä, kuin myös naaraiden keskuudessa. Paras tapa varmistaa, että saa hyvätapaisen chinchillan on ostaa eläin viralliselta kasvattajalta. Kasvattajalista löytyy slcry:n sivuilta, sieltä löytyy linkki myös cincufoorumiin, josta löytyy paljon tietoa chinchillasta ja myös samanhenkistä porukkaa! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123776
- 81706
- 56678
- 46583
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?40577- 60542
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71526Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44517- 26491
- 53473