soittimen rca-lähtö? : (

jos haluu subbarin ja sille siis vahvistimen niin pitääkö soittimessa olla ainakin se yks rca-lähtö? typerä kysymys mutta kavereilta saanu aika ristiriitasta tietoa vaan
41296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

muistaakseni dls cad11 ei tarvi välttämättä rca lähtöjä

Äänestä

Helpoimman kautta kyllä. Uusissa soittimissa on liki kaikissa ainakin se yksi rca pari. Nyky autojen alkuperäisissä tehdas soittimissa hyvin harvoin...

Äänestä

Joissain vahvistimissa on kaiutintasoinen tulo, että riippuu vahvistimesta mutta helpoiten ja fiksuiten saa rca-lähdöillä

Äänestä
  • Olikahan autostudio vai mihnä myynnissä, sellainen että saa soittimen kaiutin piuhojen päähän sellaisen mötikän, joka muuttuu rca siitä eteenpäin. Makso 20-60e. Äänenlaadusta en tiädä? Muttei ainakaa parempi ole mitä, oikeat rca lähdöt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


porityttöö kirjoitti:

jos haluu subbarin ja sille siis vahvistimen niin pitääkö soittimessa olla ainakin se yks rca-lähtö? typerä kysymys mutta kavereilta saanu aika ristiriitasta tietoa vaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu