Kätlinin "usko" arveluttaa...

Olen seurannut Big Brother ohjelmaa jonkin verran, ja täytyy todeta, että Eestin tytön käytös uskovaiseksi hieman arveluttaa. Itsensä oksennuskuntoon juova ja ihmisiä (esim. Samia) manipuloiva ja hyväksikäyttävä mainostaa itseään ristinmerkeillä.

Outoa käytöstä.
276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nämä määrätyt leidit taas aloittavat iltapäiväbileet täällä.kuules kun sillä ristinmerkillä ei tarkoiteta että ollaan ns.uskovaisia.Katoliset ja kreikkalaiskatoliset oppivat jo pienenä tuon tavan joka edeltään toivomuksen toteutumista.Eli kun toivot jonkun asian toteutuvan niin teet sen.Kirkossa tekeminen sisältää rukouksen ja katumuksen.Silti tapa on jokaisen henkilökohtainen ja mielestäni olet huonokäytöksinen ruvetessasi arvostelemaan kenenkään uskoa.Biletä sinä vaan ,en arvostele sinunkaan tapojasi,ainoastaan käytöstäsi täällä.

Äänestä

Onpas sinullakin murheet!!
Eipä voi muuta sanoa kuin,että olet tosi lapsellinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


marleena tku kirjoitti:

Olen seurannut Big Brother ohjelmaa jonkin verran, ja täytyy todeta, että Eestin tytön käytös uskovaiseksi hieman arveluttaa. Itsensä oksennuskuntoon juova ja ihmisiä (esim. Samia) manipuloiva ja hyväksikäyttävä mainostaa itseään ristinmerkeillä.

Outoa käytöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu