Että haluaisin todella malliksi mutta olen vain 161cm pitkä tyttö, ja painan tasan 50kg. Ja tuskin enää kasvankaan, koska olen kohta 15-vuotias. Niin että onko silti mahdollista päästä jotenkin malliksi vaikka en olekaan niin pitkä kun mallit yleensä?? Ja miten, mitä kautta? Olisi kiva päästä ihan silleen malliksi että oikeasti näkyisikin jossakin, eikä vaan jossakin valokuvaajan sivulla :/ KIITTI jos vastailette!!
Liian lyhyt malliksi???
4
1756
Vastaukset
- 225 cm
niin tulee lisää mittaa. Jos oikein kova hinku on saada lisää mittaa, niin kummatkin sääriluut poikki ja ruuvilla venytetään 10-15 senttiä lisää. Erittäin kivulias toimenpide ja kestää abouttiarallaa vuoden 2. Ole vaan tyttö tyytyväinen mittoihis ja sille poikakaverille posaaraat :=)
- novaiks
jos olet valokuvauksellinen, vaikkakin lyhyt luulisi esim sinullakin olevan "käyttöä" esim televisiomainoksissa. Kannattaisi kysellä esim isoilta mediatoimistoilta tarvitsevatko juuri sinunlaistasi mallia.
Mainosmalliksihan haetaan siis myös lyhyenpiäkin henkilöitä, joten kannattaa soitella mallitoimistoihin ja kysellä! Vaatimuksena on tosin hyväkuntoiset hiukset, iho ja hampaat yms. Myös kameran edessä pitää osata olla luonteva :) Onnea yrityksiin!
- Daadu
Mainosmallit on tavallisia ihmisiä ja kaiken ikäsii "tyyppejä". Liika kauneus on miinus, hyvä esiintymistaito ja erikoinen persoonallinen ulkonäkö plussaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585554KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1963578Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182408Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222375Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91208- 1021048
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT631040Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181012- 83998
Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79965