AUTOVERON KANSSA ON TAPAHTUMASSA

http://www.tuulilasi.fi/keskustelu/auto-ja-verotus/autoveron-tuotto-romahtanut

"autokauppojen varastot ovat aika pienet. Siis uusien autojen osalta"

"jotain merkittävää on autokauppiaiden mielestä tapahtumassa"

AUTOVERO SAATTAA POISTUA MUUTAMAN VIIKON SISÄLLÄ!
3546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitähän tässä tapahtuu? Olisko varastot sen vuoksi pienet, että autoja ei saa varastoon koska tehtaatkin lomauttavat väkeä vähentyneen kysynnän vuoksi?

Äänestä

Autoveroa nostetaan jotta valtio saisi tarvitsemansa verotulot, vain se on totta.

Äänestä

Voit olla varma että jopa V*nhanen ennemmin eroisi, kuin autovero poistettaisi - eli täysin mahdoton ajatus!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JOTAIN! kirjoitti:

http://www.tuulilasi.fi/keskustelu/auto-ja-verotus/autoveron-tuotto-romahtanut

"autokauppojen varastot ovat aika pienet. Siis uusien autojen osalta"

"jotain merkittävää on autokauppiaiden mielestä tapahtumassa"

AUTOVERO SAATTAA POISTUA MUUTAMAN VIIKON SISÄLLÄ!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu