vai uskooko joku muuta? onnenonkija pahimmasta päästä -> kaikki keinot sallittuja
KÄTLININ USKO EPÄAITOA
george.
36323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Kätlin on likainen portto, toisin kuin Esa A, joka ei ole portto.
esa a voittoon, ainoa joka sen ansaitsee
esa a on niin mielenkiiintoinen :)
likainen.
Ei kätlin olekaan likainen. Ainoa alapesun välttelijä siellä on Esa A. Viime yönäkin Kätlin sanoi: "Esa, mä nukkuisin muuten sun kanssa lusikassa, mutta sun kulli haisee niin pahalle." esa siihen että: "No jooooooooo."
Hyi kun sanoi rumasti....ois ottanut suihinsa niin hajuhaitta olisi hävinnyt.
joka sana
e
Kätlin on tyypillinen virolainen eli kaikessa vaan itseää ja omaa etuaa ajava itsekäs opportunisti.
Mikään ei ole aitoa ja spontaania vaan tarkkaan harkittua näyttelimistä.
Ei muuta mainittavaa minulla.
on
taas mollamassa Kätliniä. Vampyyri taas yöllä vauhtissa. Ei voi mitään kun on niin saatana juntti syntynyt tänne maailma.
eiku oliki kuohinu sen jo
vitusta sä sen tiedät onko se epäaitoa? taiat ite olla epäaito
Oletko kenties sokea vai muuten vaan tyhmä? Ei ihminen joka oksentelee kännipäissään pitkin poikin ja manipuloi muita ihmisiä esim. Samia sanomalla ettei Sami ole mies jonka hän haluaisi mutta kuitenkin haluaa omia tämän muilta itselleen. Ei ihminen joka uskoo aidosti voi olla tuollainen huomionhakuinenmeikkaaja ja bikineissä täydeksi torveksi itsensä tekevä pelle. Todella itserakas ihminen kaiken lisäksi - kaukana uskovaisesta!
vittuko sä oot tyhmä. ensinnäkin kätä sano että olisi itsekästä jos pitäisi samin itellään. toisekseen mitä väliä jos kätlin on kerran ollut kunnolla kännissä talossa ja oksentanut. kätlin on kaunis nainen ja saa tuoda sitä esiin jos haluaa. ei tarvi piilotella kauneuttaan. joku kukkahattu täti siellä meuhaamassa taas
olis itsekästä joo sano mut omi Samin kuitenkin ja myöns sen, ei jumalauta jos joku uskoo kätlinin olevan uskovainen ni aika pässi saa olla, puhdas feikki koko tytönhupakko
ei se ole ominu samia muutakun kaverina. jos kätsy olis samin tyttökaveri, luuletsä ettei se olis alkanu räyhäämään jussille ja samille =D
"eikö jumala ja jeesus ole sama asia"
jokohan se tietää sen
"ei se ole ominu samia muutakun kaverina" hahah älä poju naurata, ominu joka tapauksessa ja kyllä pettymys paistoi silmistä kun kuuli samin kuokkineen jussia, voi voi meiän uskista nii...
että meillä kansakuntana menee huonosti. Mistä onkaan sikiytynyt noin paljon tyhmiä ihmisiä tänne.?Ilmankos tarkkikset ja apukoulut vaan lisääntyy kun nämä kirjoittelijat jatkaa sukua ja seuraava polvi vaan tyhmenee.
Mutta lapset oppi kotoa, vanhemilta. Joten vanhemilla täytyy katsoa peiliin. Ei yhteiskunta kasvatta lapsia, nuoria. Vastuu on vanhemilla. Sieltä tule see oikea, ja väärin. Sääli vaan. Mutta kuka oppi ajan myötää, ja kuka ei. se on paljon ihmisestä kiinni.
Surullista vaan, että suomalaiset nuoret voi huonosti, ja se näkee täällä selvästi.
Miten täällä kukaan voi väitellä Kätlinin uskon asioista se on ihan henkilökohtainen asia ,ihminen voi turvata uskoon aina kun tarvitsee.
Uskoaan ,ei tarvitse olla julistamassa ja kuuluttamassa suureen ääneen .Usko on jokaisen oma asia.
Nimeämis tehtävässä Kätlin turvautui uskoonsa koko joukkueen puolesta,ei vain itsensä.
Olen ylpeä Kätlinistä tässäkin suhteessa.
Ongelmahan on vain siinä että Kätlin ei usko ja silti huitoo ristinmerkkejä. Vähään aikaan ei ole kyllä muuten huitonut mutta eiköhän se äänten kalastelu taas kohta ala...viimeistään päällikkötehtävän aikoihin
Jos ei tiedä 100% varmuudella niin kannatais pitää suuren suun kiinni.
Minkälaista pyhimystä ollaan voittajaksi etsimässä. Sekö on asia, minkä perusteella jonkun tulee bb voittaa. Kun on hajuton, mauton, "pyhimys" ja näkymätön - selvää voittaja-ainesta. Miksi suomessa näin? Esim. britessä yleensä viihdyttävin persoona on voittanut. Esim. yhtenä vuonna ollut Brian oli viihdettä isolla v:llä. Toivottavasti Kätlin ei voita, sillä hän ei sitä ansaitse. Pertussa sentään oli jotain viihdettä, mutta viimevuoden Anniina ei voittoa olisi ansainnut. Niin tylsä ja tyhmä kuin olla ja voi.
Kun kätlin on häätöäänestyksessä niin toivottavasti sataa miinuksia. ei jaksa enää seurata sitä tuolla talossa.
Plussia tule ropinalla.
Minäkään en ole mikään niin sanottu uskovainen ,mutta olen ymmärtänyt että on jotain muutakin olemasa kuin tämä maanpäällinen elämä.
Se tunne ja rukoukset antaa voimia silloin kun niitä tarvitsee.
Uskon että tämä henkilö joka Kätliniä morkkaa hän , ei tunne Kätlinin suhdetta uskonasioihin eikä muutenkaan.
Jokaisella on mahdollisuus pyytää apua tai lohtua Jumalalta vaikka ei olisi niin sanottu uskovainen.
lienee totuus
Hanki elämä typerys.
Ei ole vähään aikaan näkynyt, onko "usko" tauolla?
Voi jumalauta..jättäkää se Käpä edes hetkeksi rauhaan.
jos Esa A ja Kätlin olisivay yhtäaikaa häätöaanestyksessä.
Minun olisi ainakin vaikea tehdä valintani jos joutuisin äänestämöön jompaa kumpaa ulos talosta.
Noiden homojen kanssa ei ole mitään ongelmaa. Jompi kumpi, mieluummin molemmat pihalle.
Näen Markossa olevan jotain todella irstasta ja epänormaalia.
Kuka talossa käyttää enemmän voimasanoja?
Ei kuulu kristityn maan kansalaisten sanavarastoon hänen käyttämänsä voimasanat.
eestilainen.22.10.2009 01:13
Mutta lapset oppi kotoa, vanhemilta. Joten vanhemilla täytyy katsoa peiliin. Ei yhteiskunta kasvatta lapsia, nuoria. Vastuu on vanhemilla. Sieltä tule see oikea, ja väärin. Sääli vaan. Mutta kuka oppi ajan myötää, ja kuka ei. se on paljon ihmisestä kiinni.
Surullista vaan, että suomalaiset nuoret voi huonosti, ja se näkee täällä selvästi. Niinpä niin.Olettekos te itäplokkilaiset Kätlinin puolella vain sen takia,ku se on sieltä kotosin?Mun mielestä tässä on juuri tästä kysymys..ei mistään muusta.Ja älkää olko huolissaa siellä Eestissä..kyllä Suomalainen on aina pärjänny,oli sitte vaikeeta välillä tai ei.Tulkaa Suomee,ni saatte leivän päälle voita:DDD