ulosotto ja oppisopimuskoulus

onko mahdollista päästä oppisopimuskoulutukseen vaikka on paljon velkaa ulosotossa. tarkistaako työnantaja luottotiedot. niin ja palkastahan pitäisi ulosmitata eli ei varmaan oppari onnistu vai onko jollakin kokemusta
1234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kai se ulosotto siihen oppisopimukseen pääsemiseen liity, jos et sitten ole hakemassa rahoitusalalle. Eihän sitä työnantajaa vaivaa se, et kelle se raha palkasta sit menee, se kouluttaa sinusta työtehtävään sopivan henkilön ja palkaa sut töihin. Onhan noilla insinööreilläki 100 000e asuntovelat ja työnantaja ei puutu niihin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oioi kirjoitti:

onko mahdollista päästä oppisopimuskoulutukseen vaikka on paljon velkaa ulosotossa. tarkistaako työnantaja luottotiedot. niin ja palkastahan pitäisi ulosmitata eli ei varmaan oppari onnistu vai onko jollakin kokemusta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu