Mistä aloittaa nettipokeri?

Pokeria

Mistä kannattaa aloittaa nettipokeri? Oon hieman kartoitellut ja vertaillut eri pokerihuoneita. http://www.internetpokeri.net/ - http://nettikasinot.blogspot.com/2008/02/parhaat-pokerihuoneet-aloittaa.html

Mitkään liittymisbonukset ei sinänsä kiinnosta vaan luotettava pelipaikka mikä toimii suomenkielellä. Oisko suosituksia ja oisko esim. Party poker tai Ladbrokes hyvä? Olis kiva kuulla oikeasti kokeneitten pelaajien vinkit. Pystyykö verkkopankin tilisiirrolla siirtämään pelirahaa vai pitääkö olla luottokortti?

3

398

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pokerikeijo
    • Teutates

      http://www.pokerstrategy.com/uIQFB3

      http://www.pokerspace.com/?u=Teutates78

      Suosittelen käymään nuo läpi, molemmissa pitää läpäistä kurssi jonka jälkeen saa ilmaisen aloituskassan pokeriin sekä rakeback-dealin. Henk. koht. pidän Pokerspacen kurssia parempana, mutta suosittelen käymään molemmat läpi, molemmissa on pokerin pelaajalle elintärkeitä ohjeita esim. bankroll managementista. Sen jälkeen voi valita huoneen mille rahat saa. Itse suosittelen Full Tilt pokeria tai Titan pokeria.

    • valinta itsensä muka

      Liittymäbonukset kannattaa usein huomioida koska niiden painoarvo voitollisen pelaamisen kannalta on erittäin iso. Luotettavia saitteja on todella paljon ja iso osa myös toimii suomenkielellä. Toisaalta ei siinä tarvitse hirveän montaa juttua tietää että pärjää myös englannillakin. Deposit = tallettaa, Withdraw = nostaa rahaa.

      Valtaosa pelaajista käyttää netin rahoitusliikennettä hoitavien "kortteja" Netelleriä / Moneybookers. Toki Luottokortillakin voi tallettaa. Pankkikortillakin talletus onnistuu, mutta voi olla mutkikkaampaa joihinkin paikkoihin.

      Itse olen liittynyt esim. Netelleriin ja tilannut sielä "luottokortin", jolla voi nostaa rahaa/maksaa ostoksiaan samaan tapaan kuin Visalla jne.


      Luotettavia pokerisaitteja on paljon joten ainoa tapaa löytää itselle sopiva on kokeilla erilaisia.


      Bonukset on syytä huomioida heti kättelyssä ja usein pelipaikka kannattaakin jossakin määrin valita sen mukaan mistä saa parhaat bonukset. Eri pelipaikoissa myös pelaajien taso pelityyli vaihtelee, joten usein onkin parasta kokeilla useampaa saittia että löytää "mieleisensä". Tietysti pelaamaan voi opiskella aluksi yhdelläkin saitilla ja sitten kokeilla muita.


      Suositeltavin tapa kokeilla eri saitteja on esim. Pokersavvyn kautta rekisteröityminen.

      Mitä hyötyä on Pokersavvysta?


      Saat normaalien talletusbonuksien päälle ns. lisäbonuksen joka usein vastaa jopa yli 100% rakebackia esim. 50-100€:n talletussummalle ja sen lisäksi normaali tallennusbonus (tai rakeback). Tämä on iso etu kaikille pelaajille ja jos vähääkään välität ns. "voitollisesta pelaamisesta" heti alusta lähtien niin kannattaa bonukset hyödyntää. Pokerista kuiteskin voittaminen ilman bonuksia/rakebackia on paljon vaikeampaa kuin niiden kanssa. Monet eivät saata voittaakkaan pelaamisella mutta hyvän bonuksen rakebackin ansiosta voittoa usein tuleekin.

      Itse olen pelannut n. parilla kymmennellä saitilla ja kaikki ovat osoittautuneet luotettaviksi. Pokeriverkoilla on paljon eroa joten eri pokerisaitit eroavat toistaan valtavasti.


      Pokeriverkon valinta nyt on pelaajsta riippuvaa. Parasta onkin tehdä vain kokeeksi johonkin tili. Everest Poker voisi olla yksi hyvä valinta. Kyseiset saitit saattavat olla myös ihan "hyviä valintoja". Se riippuu oikeastaan pelaajasta että mikä saitti sopii kenellekin ja niistä pääsee paremmin perille vain kokeilemalla pelejä itse.

      Pokersavvyn kautta voit lukea myös englanniksi informaatiota eri pokerisaiteista ja käyttäjäkokemuksia. Suomalainenkin tukihenkilö löytyy... juha at pokersavvy.com

      http://www.pokersavvy.com/r/31731

      http://www.pokersource.com/?rc=icedz

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      96
      2127
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      40
      1384
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      138
      1044
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      227
      994
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      856
    6. 95
      853
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      744
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      79
      741
    9. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      53
      727
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      92
      700
    11. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    12. 47
      634
    13. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      621
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      27
      513
    16. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      470
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      464
    18. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      462
    19. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      437
    20. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    Aihe