PLZZZ vastatkaa?

sinsutLove

Ystäväni sanoi että sinsun häkissä ei saa olla mitään muovista, eikö se pohjaosakaan saa olla muovia? mutta jos se ei saa olla muovia niin mitä sitten? VASTATKAA pliiss, tarvin vastausta nopeesti!

1

362

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suski87

      Häkin pohja voi olla muovia, mikäli chinchillasi ei sitä jyrsi. Muovipohjasta voi myös tehdä pakovarmemman kiinnittämällä pohjan sisäpuolelle sekä sen ylärenaan, että alareunaan siihen kohtaan missä on usein pieni uloke, häkinpohjan kiertävät metalliset asennusnauhapätkät. Tällöin eläin ei pääse järsimään pohjaan reikää.

      Muovipohjalle yksi vaihtoehto on metallinen pohjalaatikko, joita jotkut ovat rotta- ja chinchillahäkkeihin teettäneet. Liikkeissä myydään myös jonkin verran valmiiksi metallipohjaisia häkkejä. Esimerkiksi itselläni on rotilla käytössä Fop Lusaka (85*60*147cm), mitä olen monen kuullut myös chinchilloilla kehuvan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7748
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3722
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1876
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1160
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1013
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      973
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      827
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      772
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      739
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      268
      703
    Aihe