Le Corps Mince de Françoise

en_puhu_ranskaa

Mitä tarkoittaa bändin Le Corps Mince de Françoise nimi? En oikein osaa päättää tykkäänkö bändistä vai en..mutta olisi ihan kiva tietää mitä tuo nimi tarkoittaa, eli jos joku siellä sattuu tietämään niin pliis vastausta :)

3

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoikkapoika_
      • k

        Kiitos linkistä sinulle :)

        Olin minäkin sitä jo yrittänyt tosiaan tuolla aina yhtä ihanalla googlen kääntäjällä..ja saanut jonkinlaisen käsityksen siitä mitä tuo nimi tarkoittaa. Ajattelin vaan että jos joku sattuisi tietämään nimen taustaa ja mistä ne tämän keksivät jne, mutta kiitos linkistä :)


      • hoikkapoika__
        k kirjoitti:

        Kiitos linkistä sinulle :)

        Olin minäkin sitä jo yrittänyt tosiaan tuolla aina yhtä ihanalla googlen kääntäjällä..ja saanut jonkinlaisen käsityksen siitä mitä tuo nimi tarkoittaa. Ajattelin vaan että jos joku sattuisi tietämään nimen taustaa ja mistä ne tämän keksivät jne, mutta kiitos linkistä :)

        Olisi varsin mielenkiintoista tietää mistä tuo nimi oikein on peräisin - kyllähän sen "hoonolla ranskalla" suomennettua saa, mutta alkuperäistä ideaa voi vain arvailla :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      186
      3693
    2. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      33
      2964
    3. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      27
      2832
    4. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      3
      2752
    5. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      64
      2728
    6. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      21
      2725
    7. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      219
      2147
    8. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      87
      2046
    9. Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun

      Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill
      Apua aloittelijalle
      9
      1978
    10. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      8
      1771
    Aihe