Le Corps Mince de Françoise

en_puhu_ranskaa

Mitä tarkoittaa bändin Le Corps Mince de Françoise nimi? En oikein osaa päättää tykkäänkö bändistä vai en..mutta olisi ihan kiva tietää mitä tuo nimi tarkoittaa, eli jos joku siellä sattuu tietämään niin pliis vastausta :)

3

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoikkapoika_
      • k

        Kiitos linkistä sinulle :)

        Olin minäkin sitä jo yrittänyt tosiaan tuolla aina yhtä ihanalla googlen kääntäjällä..ja saanut jonkinlaisen käsityksen siitä mitä tuo nimi tarkoittaa. Ajattelin vaan että jos joku sattuisi tietämään nimen taustaa ja mistä ne tämän keksivät jne, mutta kiitos linkistä :)


      • hoikkapoika__
        k kirjoitti:

        Kiitos linkistä sinulle :)

        Olin minäkin sitä jo yrittänyt tosiaan tuolla aina yhtä ihanalla googlen kääntäjällä..ja saanut jonkinlaisen käsityksen siitä mitä tuo nimi tarkoittaa. Ajattelin vaan että jos joku sattuisi tietämään nimen taustaa ja mistä ne tämän keksivät jne, mutta kiitos linkistä :)

        Olisi varsin mielenkiintoista tietää mistä tuo nimi oikein on peräisin - kyllähän sen "hoonolla ranskalla" suomennettua saa, mutta alkuperäistä ideaa voi vain arvailla :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      336
      7412
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      77
      4769
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3225
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3117
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      76
      2016
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      153
      1896
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      220
      1841
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1597
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1558
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1478
    Aihe