rakenneultra, onko tullut yllätyksiä?

eli olen menossa tälläviikolla sinne nyt rv 20, nyt ei jännitä juuri mutta tuona päivänä varmasti puntit tutisee. täekintä on että lapsi on terve mutta jännittää myös sukupuoli :) en ole ajatellut ikäviä uutisia mitä voisi ilmetä muttei ehkä kannatakkaan :)
3404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mullakin menossa rv 20 ja perjantaina olis rakenneultra. Lähinnä oon vaan miettiny sitä sukupuolta, et näkyykö se ja jos näkyy niin kumpi....:) Eli jännittää täälläkin =)

Äänestä
  • kävin itse siellä juuri ja siellä on terve poika vauva, pääasia että on terve! ja sukupuoli extratietoa :)

    Äänestä

  • heip´s kirjoitti:

    kävin itse siellä juuri ja siellä on terve poika vauva, pääasia että on terve! ja sukupuoli extratietoa :)

    kävin itsekin tänään rakenneultrassa, ja jännitti aivan älyttömästi. mutta kaikki hyvin, vatsassa majailee terve kaveri. joka ei halunnut sukupuoltaan paljastaan, vaan suojasi itseään mitä kummallisimmissa asennoissa. joten maaliskuulle tarvii jännittää, tosin kumpi vain äärimmäisen odotettu ja tervetullut.

    On niin helppoo olla onnellinen...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuva.. kirjoitti:

eli olen menossa tälläviikolla sinne nyt rv 20, nyt ei jännitä juuri mutta tuona päivänä varmasti puntit tutisee. täekintä on että lapsi on terve mutta jännittää myös sukupuoli :) en ole ajatellut ikäviä uutisia mitä voisi ilmetä muttei ehkä kannatakkaan :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu