Voi pyhä yksinkertaisuus! Tämä palsta menee alaspäin kuin lehmän häntä. Muutaman kuukauden tauko edellisestä täällä käynnistä, enkä tiedä pitäiskö itkeä vai nauraa, kun selailee tätä roskaa. Citikka on ansainnut paljon parempaa kuin tämä provopellejen hiekkalaatikko. Onneksi on muitakin foorumeita, tämä taitaa jäädä viimeiseksi käynnikseni täällä! Jätetään tämä palsta häiriköille, toivottavasti pärjäilevät keskenään kinastellessaan ja kettuillessaan toisilleen.
No voi...
kirsimaarja
18259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
mieltä ole kanssasi. Miksei voitaisi tehdä päätöstä, että kaikki Citikkaihmiset lopettavat tämän palstan käytön vaikkapa 1. marraskuuta. Jätetään tämä Teroille ym provoille. Citilkka-fooumi on ihan hyvä paikka jatkaa keskusteluja.
Suurin sisällöntuottaja tällä palstalla on yksi ja sama, joka matkii Sitruunapatongin nimimerkkejä ja kirjoituksia. Hän aloittaa ensin keskustelun ja vastailee sitten itselleen muita nimimerkkien kopioita käyttäen. Ilmeisesti on huomionkipeä, kun on tarmoa kirjoitella mokomaa sontaa.
...ja eniten viikonloppuisin. Silloinko se pääsee viikonloppulomalle jostain???
Parempi niin että tämä palsta on huono laatuinen ja Citroen korkealuokkainen, kaikinpuolin.
on kerran kyse niin yllä oleva hokema täytyy ymmärtää käänteisenä.
Vaikka oikeastaan minä en ymmärrä mitään. Yritän vaan teeskennellä että ymmärtäisin jotain, mutta kun en ehtinyt paikalle silloin, kun järkeä jaettiin. Olen täysin pihalla, auttakaa!
mitään mahda " sukuvika on se, kun suksi ei luista".
takinkääntäjä ja paskanvääntäjä.
Eipä taida tätä(kään) palstaa pelastaa muu kuin rekisteröitymispakko ja/tai omalla nimellä esiintyminen....
omistajaltakaan voi vaatia nimellä esiintymistä etenkään oikealla.
Mun nimi on ainaski oikeesti Wild Rover ja mää olen kova jätkä, huomenna täytän 11!
aika paska ikäseksesi
Täällä vain usein käyn
ja palstalla näyn.
Täällä jutut perättömät vertaa vailla,
ei ennen kuultu näillä mailla.
Kateelliset sitikasta juttu suoltaa,
että sitikassa ohjaus puoltaa.
Mutta eihän TojotaTero,
ole mikään nero.
Hänen kirjoituksensa täyttä valetta,
ei niissä mitään katetta.
Sitten tuo viimasuoja
on varsinainen ilon tuoja.
Se köyhältä kansalta pierut päästää
ja ikävystymiseltä säästää.
Riisipussikin tuntuu miljoonalta,
vaikka ulosottomies veikin sen alta.
Lottoan vaan,
joskus sitikan saan,
kun tulee se iso päävoitto
alkaa torvensoitto.
Elämä on juhlaa
kun sitikkaan vähän rahaa tuhlaa.
Mua kutsutaan varsinaissuomessa Le munàksi, eli se o mun oikea nimi kun olen tärähtänyt citikoihin (kun miehet ei musta välitä ja citikkakerhossa on teroja)
LEMUAT
Noin, kaipaamamme henkilö tuli taas seuraamme kirjoittelemaan viisaita ajatuksiaan. Mitäs jos joskus tulisit ihan Sitruunapatonkiin kertomaan, että mikä sinua ko. palstassa ja sen käyttäjissä noin ärsyttää?
Sitruunassa meillä on asiallisempaa keskustelua, tosin muutama "teppokin" siellä esittelee pleksejään. Mutta minkäs teet.
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/viewtopic.php?f=12&t=1440&start=300
Terve tuloa meidän omaan keskustilipalstalle. Asialisia juttuja meillä vaikka oonkin yksikertaanen.