Nyt tuli kivanoloisia naisia taloon. Outo ilme olikin jo Käpällä kun kaksi kaunista naista asteli taloon.
Kätlin lähtee kohta talosta kun pojat...
huomaa uudet kisut
24293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Haa-haaaa. Rauhoitu nyt siellä:)
...kun huomiohuorä Kätliniä vituttaa. >: )
Se on kuin balsamia haavoihini.
Jaa ei taitaa olla tarjalla kaikki kunnossa. Hehh-hehhh
Suomen suurin NOLLA OOT!
Näittekö Käpän naaman, kun se katsoi sitä upeata uutta blondia. Käpä silmäili sen pitkiä hiuksia ja oli myrtyneen näköinen. Kätsy ei ole enää talossa se kaunein prinsessa. Voi-voi.
Hymyili myrtsinä? Iloinenhan se oli.
Olet omassa päässäsi päättänyt että kun kaunis nainen tulee taloon niin johan on käpykkä myrtsi. Nyt sitten et suostu näkemäänkään muuta...
..kaunein ollut aijemminkaan.
Ja sen tiedät jo.
..että vähän paska lähteä vertaamaan.
Naisten vaateissa. MIES:)
Tai sitten nainen miesten vaateissa. Jaa ...Elämä on :)
Kätsy yritti pelata peliä Samin kautta, ensimmäiseksi potkia Justiina pois kun oli antanut ymmärtää että Käpä olisi muka Samin poikaystävä ulkomaailmaan päästyä ja sitten myös Samin kun Sami osoitti että Käpä ei häntä enää kiinnosta.
Käpä kuitenkin paljasti lopullisesti pelinsä ja päämääräänsä kun Danalle ilmoitti muiden seläntakana että hän on vain Samin kaveri, eikä mitään muuta.
Käpä on narsistinen persoona koska hän väitti että Sami on vain hänen kaverinsa, mutta että jos hän ei saa Samia, niin sitä ei saa kukaan muukaan. Kaverille ei kuulu pätkääkään se mitä kaveri tekee ja kenen kanssa nai!
Käpä on erittäin narsistinen henkilö.
Nyt kun peli paljastui kaikille ja taloon tuli vielä pidempi, suulaampi ja kauniimpi blondi joka kiinnosti välittömästi kaikkia talon miehiä niin tämä on Käpän lopun alkua. Johan se Samikin sanoi että käpä, talon kaunein pikkuprisenssa on hätää kärsimässä. Sami ei enää odota Käpältä mitään koska Käpä paljastui huijariksi ja Samin manipuloijaksi.
Kaikki lyhytnäköiset ja pelkkää koostetta katsoneet syyttävät Samia tai Justiinaa Käpän pettämisestä, mutta suurin rosvo tässä kuviossa on kyllä ollut Käpä joka yrittää kerjätä säälipisteitä että saisi vielä Saminkin tiputettua talosta Justiinan lisäksi. Kosto voi olla suloinen, mutta Käpä, se ei ei tule viemään sinua voittoon koska suomessa ei ole ennenkään narsistisia oman edun tavoittelijoita suvaittu.
Kaverit saa naida ketä haluavat, mutta Käpä ehkä pelkäsi menettävänsä Samin jos Sami alkaa naida jotain toista. He kuitenkin olivat läheisiä ja Käpä tunsi olonsa turvalliseksi Samin kanssa. Sen takia Käpä ehkä loi Samille turhia odotuksia jatkosta että saisi pitää Samin läheisenä talossa. Samihan ei ollut kiinnostunut olemaan pelkkä kaveri. Nyt heidän välillään ei ole enää oikein mitään. En näkisi Käpää narsistisena kaikesta huolimatta, ihan inhimillistähän tuollainen käytös on. Sami lähtee pian, mutta Käpällä ei ole siinä asiassa mitään tekemistä, sen Sami aiheuttaa ihan itse ylimielisellä käytöksellään. Tuskin Käpällä on myöskään ongelmia uusien asukkaiden kanssa, tähän mennessä hän on tullut kaikkien asukkaiden kanssa toimeen eikä yhdestäkään ole mitään pahaa sanonut.
Vai ei ole muka narsistista käytöstä kun Käpä itse sanoi että jos hän ei saa Samia, niin Samia ei saa kukaan muukaan! Samaan hengenvatoon Käpä väitti että hän ja Sami on vain kavereita, ei mitään muuta.
Käpä on manipuloinut Samia uskomaan jotakin muuta kuin mitä olisi luvassa. Eli Käpä on antanut ymmärtää, haluamatta antaa yhtään mitään. Hän on käyttänyt Samia hyväkseen, siitä hyvästä Käpän osakkeet minun silmissä laskivat pahasti pakkasen puolelle ja Käpä saa lähteä.
Suuri osa BB keskustelupalstalla keskustelevista ihmisistä väittää, tai luulee, että Samilla ja Käpällä on muka suhde ja syyttää Samia petturiksi ja antaa Käpälle plussia, vaikka 247 lähetyksessä Käpä teki erittäin selväksi sen ettei heidän välillään ole mitään, ei ole ollut, eikä tule olemaankaan.
Käpän peli paljastui ja onko mikään ihme että Sami on siittä kypsynyt ja on ylimielisen oloinen Käpää kohtaan. Mutta se ei ole Samin syy, vaan Käpän joka sai jo koosteen katsojat huijattua luulemaan että Justiina ja Sami teki muka jotain pahaa häntä kohtaan. Käpä tuolta pitäisi heittää ulos hyväksikäytön ja manipuloinnin vuoksi.
Mene ison peilin eteen seisoskelemaan ja toista: olen kaunein/komein nainen/mies ja taas- olen kaunein/komein nainen/mies ja vielä kerran -olen kaunein/komein nainen/mies.
Ja nyt hengität sisään-ulos,sisään-ulos,sisään-ulos.
Heipottiko?
Ei tyttö osaa hoitaa asioitaan kunnolla ja onneksi tuli kauniita naisia ja Käpä nyt on mustis kovin.
ja Kätlin HYMYILI ILOISESTI, joten älä yritäkään puhua paskaa siellä.
vaan otti iloisesti asukkaat vastaan, hajotkaa siihen.
Kätlin lyö kaikki kilpailijat laudalta olemalla oma itsensä.
Peilaa ja keimailee mutta siihen se taitaa jäädä.
Lyö kyllä Samin ja Justiinan laudalta, mutta siihen Käpän peli sitten loppuukin ja Käpä saa lähdöt talosta.
Hänen manipulointinsa Samia kohtaan paljastui jo, joten se on Käpälle lopun alkua.
Luulenpa todellakin, Samin tavoin, että Käpälle on kovat ajat edessä. Luultavammin häätöäänestykseen joutuu Kätlin, koska uudet tietävät Käpän suosion, niin Käpä täytyy saada heti ulos talosta, että omat mahkut paranisivat. Joten Käpy häätöön.
Kätlin on finaalissa. Ja sekös teitä taaveja pännii. >:)
...finaaliin, vaikka se olisi viimeinen tekoni. Paukutan vaikka parin kuukauden palkan tekstiviesteinä miinusta Kätlinille. Se on kuitenkin ensi viikolla jo häädössä.
Taavi mitä sulla on Kätsyä vastaan. Tulee kohta mieleen että tunnet hänet henkilökohtaisesti. Tämä on viihdeohjelma ei kannata kuukauden palkkaa pistää likoon sen takia. Osta sillä palkalla vaikka matka palmujen katveeseen saat enemmän iloa kuin Kätlinin äänestämisestä.
Jep, Kätlin sai nyt rehellistä kilpailua, enää ei voi leikkiä barbie nukkea :D Tekee ihan vaan hyvää sille misulle. Ei pääse pissi nousemaan hattuun liikaa...