Scandic DVD-400 Karaoke DVD-soitin

smicer

onko kellään kokemusta kyseisestä laitteesta, onko toimiva peli kotikaraokeen

11

6787

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2 pv kokemusta

      Ostin Anttilan alesta, ihan ok harraste käyttöön. USB tikultakin voi laulaa.

    • l.a.n.c.e.r

      Onkohan kellään tietoa toistaako tämä kyseinen laite DivX:iä?

      • saattaa olla DivX

        NetAnttilan sivuilla mainitaan MPEG4, joten siitä voisi päätellä sen tukevan DivX:ää. MP4-formaattia (eli MPEG4 part 10 pakattu MP4-tiedoston säilötty) tuskin tukee, lähinnä toi uudempi MPEG4 eli MP4-tiedostot olis Blueray-soittimien heiniä, tavallliset DVD-soittimet toistaa sitten tuon vanhemman standardin eli MPEG4 part 2 (lyhyemmin DivX).

        MUTTA!!! Tämä ei ole satavarmaa tietoa vaan oma arveluni asiasta. Jos saat jostain käsiisi tuon soittimen manuaalin niin sitä tutkimalla voit saada parhaimman tiedon. Ja voithan tilata anttilasta, postimyynnissä on 14 päivän palautusoikeus vaikka tavara ei olis rikkikään mutta jos ei muuten vastaa odotuksia. Muista kumminkin säilyttää jokaikinen tilpehööri mitä mukana tulee vaikka ihan niitä johdinsitojia myöden. Ja katsele manuaalia varovaisesti niin ettei siihen jää mitään käytön jälkiä. Jos tulee nimittäin tarve palauttaa se.


    • Scandicci

      Vaatiiko kyseinen laite vahvistimen tai erilliset kaiuttimet, yritettiin tv:n kautta,
      mutta mikrofonit ei kuulu kunnolla vaikka äänet täysillä. dvd:n karaoke raita kuuluu.

      • vinski

        Scandiccin kysymykseen minäkin haluaisin vastauksen,sekä mihin kytken irtokaiuttimet?


      • Timi
        vinski kirjoitti:

        Scandiccin kysymykseen minäkin haluaisin vastauksen,sekä mihin kytken irtokaiuttimet?

        Kytke 400 x vahvistimeen niin saat musiikin kuulumaan. tämä vekotin on vain soitin, ei vahvistin. Toinen vaihtoehto on hankkia mixeri johon voi kytkeä aktiivi kajarit jolloin erillistä vahvistinta ei tarvita.


      • lauleskelija12

        Alkuperäiselle kysyjälle tämä vastaus tulee ehkä myöhässä mutta jospa jollekin muulle olisi apua. Mikin äänet saaparemmin kuuluviin, kun säätää levyn volyymit pienemmälle (dvd-karaoke-laitteen kaukosäätimen vasen alareuna) esim kymppiin ja mikkien volyymit täysille (taisi olla 20). Sitten molempien ääntä yhdessä voi säätää television kaukosäätimellä miten haluaa.


      • benjam1
        lauleskelija12 kirjoitti:

        Alkuperäiselle kysyjälle tämä vastaus tulee ehkä myöhässä mutta jospa jollekin muulle olisi apua. Mikin äänet saaparemmin kuuluviin, kun säätää levyn volyymit pienemmälle (dvd-karaoke-laitteen kaukosäätimen vasen alareuna) esim kymppiin ja mikkien volyymit täysille (taisi olla 20). Sitten molempien ääntä yhdessä voi säätää television kaukosäätimellä miten haluaa.

        Mulle ainakin oli apua, nyt soitin toimii niinkui pitääkin, kiitos neuvosta, koko perhe lauleskelee.


    • ´kiira

      Vääntäkää vielä rautalangasta: Onko mahdollista saada toimimaan ilman vahvistinta/mixeriä? Irtokaiuttimet on...

    • karaokkee

      Ei voi kytkeä pelkkiä irtokaiuttimia scandikkiin. Tarvit vahvistimen tai tokihan telkkarista kuuluu äänet mutta aika surkean kuulosta.

    • Anonyymi

      Minulla on Scandic DVD -400 karaogelaite Siinä on jumalaton kaiku ja vouvaus, Miten sen saa pois ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      25
      4799
    2. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      88
      3734
    3. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      48
      3165
    4. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      54
      2677
    5. Mitä haluaisit sanoa

      Nyt kaivatullesi?
      Ikävä
      207
      2655
    6. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      52
      2625
    7. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      32
      2420
    8. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      153
      2350
    9. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1955
    10. Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa

      Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok
      Maailman menoa
      109
      1565
    Aihe