Fiat punto 60 s -01 tankkaaminen ei millään ota onnistuakseen. Pikkuhiljaa saa lorotella ja pistooli naksahtelee jatkuvaan. Usein automaatista loppuu aika. Onko tämä ominaisuus vai vika? Onko muilla ongelmia asian kanssa? Täyttöputken vieressä kulkeva putki oli hieman rytyssä, ei oikein vaikuttanut sen oikominen.
Vastaukset 8
- punto the end
se on ihan sairaan tarkka siitä asennosta. ominaisuus on. en muista et oliko jossain klo:19.00 se sopiva kohta..
- punto -01
Se on sopivin asento, mutta silti ei meinaa onnistua
- Hepsistäkukkur
... Oli laittaa pistooli pohjaan ja nostaa sitten pikkasen sitä ylöspäin, sentin pari. Tällöin ei ollu mitään väliä missä asennossa se pistooli oli...
- Grantepunto.....
Saman kokenut jo 3:ssa puntossa,mutta vika ei olekkaan puntossa vaan bensa-asemassa ja tankkaus pisteessä,eräs tunnettu asema oli kyseessä,mainitsin heille asiasta ja ilmeisesti korjasivat pistoolin kun nykyään saa hyvinkin tankattua,siitä aikoinani päättelin vian olevan pistoolissa kun myös toiseen autoon(nisu)ei meinannut tankkaus onnistua.
- 9+15=23
Mulla oli muutaman vuoden juuri tuo 60 -01. Apua oli kun ei työntänyt putkea pohjaan asti ja käänsi kahvan tuonne klo viiden suuntaan. Kuitenkin opettelin alueeltani ne asemat, joiden pumpuilla onnistui paremmin.
- Punto -06
Laske aluksi litra-pari ihan hiljaa liruttamalla ja sitten vasta painat kahvan pohjaan. Siellä putkessa on sellainen suojaläppä minkä pitää antaa keretä aukeamaan.
On kyllä asennonkin suhteen joskus kranttu.- punto99
Minulla on sama ongelma. Ostin 99 Punton viime viikolla ja siitä saakka tankkaaminen on ollut vaikeaa. Pistooli naksuu koko ajan ja bensa myös purskahtelee täyttöputkesta ulos. Tankkaaminen ei meinaa onnistua edes kahva puolivälissä liruttelemalla. Eri asentoja ja kulmiakin on kokeiltu tuloksetta. Mietin jo, että voiko putkessa olla jokin tukos? Tai onko täyttöputkessa jokin "hengitysputki", josta ilma pääsee bensan tieltä pois? Voiko se mennä tukkoon?
- Tapsaalavudelta2
Työnnä pistooli sisään notta läppä aukee. Käännä pistooli siten notta letku tulee kello kymmenestä eli takaapäin yläviistosta. Nyt voit päästellä bensaa kahvs pohjassa. Toimii aina.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851283
- 1041028
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7596Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520