Isosena olevista pojista pari oli niin söpöjä, että me kaverini kanssa rakastuttiin niihin oikein kunnolla. Musta tuli uskovakin ihan niiden ansiosta. Ennen riparia ajattelin, että jumalaa ei ole, mutta nyt on eri juttu. Nyt luen raamattua joka ilta ja tunnen että syntisenä tarvitsen katumusta. Usko on ihanaa!
Ripari oli ihana!
11
469
Vastaukset
- Moonwalker -84
Kiva juttu, onneksi olkoon kummankin jutun puolesta :)
- 25
TROLLI
Jos tuo on totta, tuskin minkään pojan perässä kirkkoon kannattaa liittyä ja uskoon tulla, koska se on taatusti sitä uskomisen laatua joka haihtuu ihastumisen myötä.
Muuten hyvin trollattu, mutta tuo Raamatun lukeminen paljasti sinut.- Satoki
Oliko aloittajalla hyvin onnistunut aivonpoistoleikkaus?
Itken.
- älä ole ennakkoluulo
Mustakin riparilla oli kivaa vaikka se pänttääminen ja ne puuduttavat oppitunnit otti aivoon. Meillä oli isosena tosi kiva 20v. nuori nainen joka oli aidosti kiinnostunut meistä nuorista!! Kivaa henkilökuntaa ; papit yms. siell Hyvät muistot jäi. Itse en silloin uskaltanut tulla uskoon ... vaan nyt vanhana :) Hädän hetkellä uskosta saa paljon voimia, turvaa ja lohdutusta. Myös yksinäistä usko rohkaisee...
Ja Jumalahan rakastaa meitä omana itsenämme. Huolimatta siitä ollaanko koulussa menestyviä, kauniita, rikkaita, terveitä jne. Erityisesti Jumala rakastaa rikkinäisiä,rikollisia alkoholisteja, narkomaaneja ja särkyneitä ihmisiä... Kannattaa kokeilla ennenmmin tätä kuin viinaa, huumeita!!!!- PutkaPekka
ja narkomaaneja? Mitenköhän sekin sitten oikein näkyy tuo jumalan rakkaus?
Kaikkea soopaa säkin uskot ja suollat eteenpäin!
Kelaahan nyt asioita uudemman kerran jos vaikka sitten huomaisit jotakin....... - dinofu
PutkaPekka kirjoitti:
ja narkomaaneja? Mitenköhän sekin sitten oikein näkyy tuo jumalan rakkaus?
Kaikkea soopaa säkin uskot ja suollat eteenpäin!
Kelaahan nyt asioita uudemman kerran jos vaikka sitten huomaisit jotakin.......rakkaus.
Ei Jumalan rakkaus näy virheettömissä hampaissa, armanin vaatetuksessa ja stockan ruoasta.
Se näkyy elämässä, Jeesuksessa, siinä että Jumala ei ketään aja luotaan pois vaan rakastaa virheellisiä ihmisiä. - Tummapoika
dinofu kirjoitti:
rakkaus.
Ei Jumalan rakkaus näy virheettömissä hampaissa, armanin vaatetuksessa ja stockan ruoasta.
Se näkyy elämässä, Jeesuksessa, siinä että Jumala ei ketään aja luotaan pois vaan rakastaa virheellisiä ihmisiä.huono-osaisten elämässä? Ei mitenkään. He eivät olisi huono-osaisia jos se kuule näkyisi!
Sä et taida tietää huono-osaisten elämästä yhtään mitään kun puhut armaneista ja stockan ruuasta.
Niille riittäis kuule jos olis jonkinlainen oma kämppä ja jotakin syötävää. Toinen ihminen joka välittäis ja terveys kunnossa.
Voi jessus teidän hurskatelijoiden kans jotka että tiedä elämästä yhtään mitään! Avakkaa silmänne elämälle!
- wretyuio2
Meehän mummo kirjoittamaan näitä päiväuniasi jonnekin muualle! EI täällä kukaan noihin satuihisi usko. Kirjoita eläkeläisten palstelle, niin olet ikäistesi seurassa.
- välitän nuorista
Mä oon vasta 40v eli ihan nuori tyttönen! Elämänkokemus vaan takaa että mun ei tarvii enää kaikkea oppia kantapään kautta :)
No, samalla lailla ajattelin aikoinaan ku te nytten! Mutta hädässä olevaa usko ja seurakunta auttaa , jos muualta ei apua saa ! Muistakaa tämä : ) Ja menkää uskottomat sille Prometusleirille... varmaan sekin on elämys!!!!
- toipunut uhri
Jos tarina on tosi, on yksi todiste lisää riparin vahingolisuudesta. Onhan tuo aivan järkyttävää, että nuoresta ihmisestä on tehty skitsifreeninen (Wikipedia: Skitsofrenia on yleensä nuorella aikuisiällä alkava monimuotoinen psykoosisairaus. Todellisuudentajun heikkeneminen, tunteiden ja ajatusten välisen yhteyden ja johdonmukaisuuden katkeaminen sekä tahtoelämän ja ajattelutoimintojen häiriintyminen ja harhaluulot ovat skitsofrenian keskeisiä oireita).
Toivottavasti tämä sivusto auttaa sinua ymmärtämään, mitä sinulle on tehty.. http://www.uskontojenuhrientuki.fi/ahdistava-uskonto/usko-ja-manipulaatio
Pikaista paranemista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku655420Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti842727- 2742531
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362409Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191894Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2331593Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai561201Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131123- 881105
- 901096