Edelweiss

Moi! Alko ottaa päähän toi Travis ja niin ajattelin, et mä voisin ihan mielelläni tutustua suhun! Oon tämmönen suht lepposa, iloinen ja älykäs 25v helsinkiläinen, joka pitää ystävällisistä, toiset huomioon ottavista ja kilteistä ihmisistä. Suurimman nautinnon saan elämän pikkujutuista; suutelevista paeriskunnista, käpyä jyrsivistä oravista, älykkäistä ja oivaltavista elokuvista, eri vuodenajoista, pyöräretkistä yms. Mielelläni lähden mukaasi kävelylle, elokuviin tai vaikka kuumailmapalloilemaan, jos niinkseen tulee.. ;) Kirjottele aluks vaikka tänne tai tee itelles toi suomi24-profiili ja lähetä yksityisviestiä. Äläkä turhaan ujostele, kirjotat vaikka vaa "Moi!", ni kyllä mä jutun juurta keksin.
2334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiitoksia kiinnostuksesta... ilmeisesti olet lukenut juttujani ja kiinnostunut niistä? :)

Pakko myöntää, että en ole KOSKAAN tutustunut keneenkään netin välityksellä, tuntuu tosi oudolta ottaa kontaktia vaikka olisi kuinka kiinnostava tyyppi tahansa. Sanat eivät riitä ja omasta itsestä tulee väkisinkin annettua ehkä sellainen kuva joka ei sitten vastaakaan todellisuutta! Varsinkin joku netti-deittailu tuntuu ihan friikiltä, olen miettinyt että mitä ihmettä miehet sitten odottavat jos heille vastaa ja haluaa vain aluksi jutella ja vaihtaa ajatuksia?

Mitähän miehet yleensäkin ovat mieltä siitä että kiinnostuu toisesta vain ajatusten ja mielenkiinnonkohteiden perusteella? Olen ehkä (siis huom, en ole aikaisemmin tutustunut ihmisiin netissä) itse sellainen että haluan tutustua rauhassa ja tunnustella, miltä tutustuminen tuntuu ja sitten vasta tapaamaan kun se tuntuu todella siltä. Olen siis ehkä juuri sellainen hitaasti syttyvä tai miten kukin asian ilmaisee.. tuntuu vain siltä että paras anti ihmissuhteissa on se vuorovaikutus, hidas kiinnostuminen toisesta ihmisestä, joka syntyy lähinnä yhteisen aaltopituuden ja toimivan "dialogin" kautta! En väitä tällä etteikö ensi silmäyksellä toiseen voisi ihastua, mutta jotenkin parhaalta se tuntuu sillä tavalla pikku hiljaa:)

Aikaisemmat ihmissuhteeni ovat syntyneet aivan elävässä elämässä, useinmiten kaveriporukoiden tai yhteisten tuttavien kautta, tilanteessa, jossa olen itse viihtynyt ja samassa tilanteessa viihtynyt onkin huomannut että meillä on jotain yhteistä. Pelkästään ulkonäkööni ihastuneiden kanssa ei ole pidemmän päälle ollut mitään sen kummempaa yhteenkuuluvuutta:( monesti sellaiset ihmiset haluavat vain omistaa ja omistautua ilman mitään syvempää yhteyttä, siksi sellaiset suhteet eivät ole kestäneet. Joillakin kohdalleni sattuneella ei sitten ole ollut kykyä tai halua sitoutua ja elää toisen kanssa, siksi olenkin vapaa.

Eeh, vaikka tämä tuntuu kömpelöltä, olisi mukava tutustua! onko sinulla sähköpostiosoitetta tms?

Äänestä
  • Kiva, ku vastasit! =)
    En millään jaksa enää tähän aikaan kirjotella sen enmpää, mut sen verran sanon, et en usko ja/tai luota ensivaikutelmaan pätkänvertaa, vaan ystävyyteni kypsyy ja kasvaa rauhassa, joten no panic minkään asian suhteen!

    Tässä siis mailiosote: [email protected]

    Kirjoittelemisiin ja hyvää yötä sinulle, tuntematon ystävättäreni! =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seanb kirjoitti:

Moi! Alko ottaa päähän toi Travis ja niin ajattelin, et mä voisin ihan mielelläni tutustua suhun! Oon tämmönen suht lepposa, iloinen ja älykäs 25v helsinkiläinen, joka pitää ystävällisistä, toiset huomioon ottavista ja kilteistä ihmisistä. Suurimman nautinnon saan elämän pikkujutuista; suutelevista paeriskunnista, käpyä jyrsivistä oravista, älykkäistä ja oivaltavista elokuvista, eri vuodenajoista, pyöräretkistä yms. Mielelläni lähden mukaasi kävelylle, elokuviin tai vaikka kuumailmapalloilemaan, jos niinkseen tulee.. ;) Kirjottele aluks vaikka tänne tai tee itelles toi suomi24-profiili ja lähetä yksityisviestiä. Äläkä turhaan ujostele, kirjotat vaikka vaa "Moi!", ni kyllä mä jutun juurta keksin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu