Lanceriin kultainen vetokoukku...

fiiuilija

Lancerin "travel pack" sisältää tavaratilan maton ja vetokoukun hintaan 829 euroa. Onpa koukulla senverran hintaa, että siinä on vähintäänkin kultapinnoite, kestää varmaan hyvin korroosiota!

3

371

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nipponisti

      aika normaalia nykyisin nuo kullatut vetokoukut, samoin hinnat ovat hyvin usein tuossa tonnin lähellä, että ei tuo lancer mikään poikkeus ole.

      • fiiuilija

        Irroitettavat koukut johtosarjoineen maksavat nettikaupoista tilattuina n. vajaa 400 euroa. Mitä sitten asennus lisäksi. Ei ainakaan yhteensä 800:aan kipua!


      • nipponisti
        fiiuilija kirjoitti:

        Irroitettavat koukut johtosarjoineen maksavat nettikaupoista tilattuina n. vajaa 400 euroa. Mitä sitten asennus lisäksi. Ei ainakaan yhteensä 800:aan kipua!

        tuosta ei ollutkaan kysymys, vaan siitä mitä nuo maksaa merkkiliikkeessä auton oston yhteydessä. Tietysti netistä saa kaikkea tilattua halvalla, sitten viet sen jonnekkin pajalle asennettavaksi, ja voit vain toivoa parasta ja pelätä pahinta. Pahimmillaan auton sähkölaitteet voi olla pian epäkunnossa, tai autoa muuten vaurioitettu, kuten mulle kävi v. 1998.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      172
      1135
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      763
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      723
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      718
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      679
    6. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      221
      669
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      635
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      602
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      600
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      580
    Aihe