Te, joilla on kanamuna-allergiaa, aitteko ottaa rokotuksen?
Itse sairastan vielä kaiken lisäksi astmaa joten vaikea päätös on edessä.
Sikarokotus ja kanamuna-allergia
3
384
Vastaukset
- riskit..
ko rokotusta jos on kananmuna-allerginen. Kuulin aamulla radiosta kun haastateltiin jotain lääkäriä? ja sanoi, ettei sovi kananmuna-allergikolle. Varmaan rokottaja varmistaa/kysyy ensin onko kananmuna-allergia.
Tiedä sitten onko jotain muuta valmistetta ko allergisille.?- Astma todettu
Ei sitten tarvitse miettiä ottaako rokote vai ei.
Toivottavasti tauti ei iske, muuten voi olla paha tilanne mulla. - kamuna-allergia
Astma todettu kirjoitti:
Ei sitten tarvitse miettiä ottaako rokote vai ei.
Toivottavasti tauti ei iske, muuten voi olla paha tilanne mulla.täällä myös toinen kananmuna-allerginen astmaatikko. päätös, ottaakko rokote vai ei, on helppo: ei. :D surkuhupaisaa, että kuuluu riskiryhmään, mutta ei silti saa allergian takia rokotusta. :D tää on niin tätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482503
- 1801748
- 921598
- 691583
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k61005- 80958
- 68891
- 61856
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188854- 61818