Olen tässä surffaillut kaikenlaisia sivuja ja etsinyt tietoa, mutta helpompi vain kysäistä suoraan...
Eli tilanne on tämä, että äitiysloma loppuu lähiaikoina ja pidän äitiysloman perään 4vk kesälomaa. Kesäloman jälkeen palaan työhön.
Lapselle on haettu ja myönnetty kunnallinen päivähoitopaikka kesälomani jälkeiselle ajalle. Mutta olenko oikeutettu kotihoidontukeen tältä kesälomani ajalta?
Kotihoidontuki vuosiloman ajalta???
ööööööh
2
692
Vastaukset
- kyllä vaan
Jos lasta hoidetaan kotona, niin saat kotihoidontuen vuosilomasi aikana.
- ?
Kotihoidontukea ei makseta alle kuukauden pätkästä, mutta jos kesälomasi tosiaan kestää vähintään kuukauden (ylensä kai 4 vk = 1 kk), niin saat tukea. Muista vaan varmistaa, että kotihoidontukianomuksessa on tosiaan vähintään tuo yksi kuukausi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1658416KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4487560Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743864Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521563629Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183044Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542745Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv422046- 1262036
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211681