Olen tässä surffaillut kaikenlaisia sivuja ja etsinyt tietoa, mutta helpompi vain kysäistä suoraan...
Eli tilanne on tämä, että äitiysloma loppuu lähiaikoina ja pidän äitiysloman perään 4vk kesälomaa. Kesäloman jälkeen palaan työhön.
Lapselle on haettu ja myönnetty kunnallinen päivähoitopaikka kesälomani jälkeiselle ajalle. Mutta olenko oikeutettu kotihoidontukeen tältä kesälomani ajalta?
Kotihoidontuki vuosiloman ajalta???
ööööööh
2
683
Vastaukset
- kyllä vaan
Jos lasta hoidetaan kotona, niin saat kotihoidontuen vuosilomasi aikana.
- ?
Kotihoidontukea ei makseta alle kuukauden pätkästä, mutta jos kesälomasi tosiaan kestää vähintään kuukauden (ylensä kai 4 vk = 1 kk), niin saat tukea. Muista vaan varmistaa, että kotihoidontukianomuksessa on tosiaan vähintään tuo yksi kuukausi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on807671- 747494
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666069Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554966En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204159Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53900- 383592
- 313527
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1013227Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..113067