Kiroileva, huulia nuoleskeleva, mitäänsanomaton...ei jaksa...ei tee...mitä iloa? Joutaa muumipappa kotio puolisonsa viereen marmattamaan!
Marko ulos vihdoin viimein...
Bläääääh
19233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
marko hauskin pappa talossa,,iitan kaverikin nyt..marko ei lähde mihinkään
Marko ja Iita, siinä kaksi tyhmää blondi bimboa.
Kukaan ei koskaan naura tuon narisevan homon lohkaisuja.
Makaa.....makaa.....syö....makaa....
rivot jutut jatkuvasti jauhettuna.
Marko on kuitenkin jo yli nelikymppinen, joten luulisi, että aihe on loppuunkäsitelty jo tuossa iässä.
Eipä silti, en nää alapään juttujen jauhamisessa mitään mieltä nuorempienkaan kohdalla.
Talossa, muut ovat enemmän tai vähemmän kakaroita, jutut ja käytös puhuvat puolestaan.
Markolla hyviä sanankäänteitä, ja mukavaa huumoria, aluksi olin epäileväinen mutta sulattanut puolelleeen minut.
Marko tai Esa voittoon!.
Marko on symppis. Sami sen sijaan saa lähteä
Sami pihalle kukkoilemaan. Markolle plussaa!
Marko turhakkeelle paaaljon miinuksia.
Siinäpä yrität antaa Markolle miinuksia niin paljon kuin saldo antaa myöten. Voin sanoa että heität rahasi hukkaan sillä se on Sami joka seuraavaksi marssii ulos talosta. Käy ostamassa niillä miinuksilla vaikka tarjoushampurilainen, hyvä ruoka, parempi mieli.
Marko saa jäädä, koska hän vähän tota apinalaumaa ja varsinkin kolmen koplaa näpsäytteleen. Marko jää ainakin vielä taloon. Piste
Laittaisin ulos Samin.
Perustelut:
1) ei jaksa enää sen invanaamaa kännissä
2) ei jaksa enää sen kännijodlausta (eikä oikein muutenkaan)
3) ei jaksa noin itseään täynnä olevaa keekoilijaa, joka on aina äänessä, jatkaa ja päättää muiden lauseet
4) piti omaa sääntörikkomustaan naurettavana (toisten alkoholien nauttiminen), mutta keuhkosi kuin ääliöpaviaani slummin paellanapostelusta, vaikka kyseessä ovat samantasoiset rikkomukset
5) Samin lähtö taatusti muuttaisi hivenen myös Ason ja Tonin ääliökäyttäytymistä
Hyvät perustelut sulla, mitäpä niihin lisämään..Sami ulos!
just noin. sami lähtee.
vaan nukkuu tuolla
pysymään talossa yllättävän kauan. Hyvä tyyppi ja ihan söde, kiltti ja muutenkin hauska.
Mistähän kohtaa Marko on söde heh,heh
hauskaa?
En todellakaan tykkää härskistä kielenkäytöstä, jota Markokin harrastaa.
Ihme juttu että Marko on jonkun mielestä hauska. Sampon makaamisista sun muista puhutaan arvostelevasti mutta Markohan niitä ihrojaan levittää 24/h milloin sängyssä sohvalla, tai tupakkapaikalla. Sen jutut on "untanäet pillu kulli pilluhyi kulliheheh..." koko ajan jotain kaksimielistä missä on kullin ylistystä tai pillun halveksimista. Niin inhottavan näköinen ilmestys ettei ees Kaki ollut noin ällö. Eiköhän homokiintiö tuolla saralla ole jo tullut täytetyksi. Ulos inhotus! Ellei Pölhömarko niin sitten Asopölvästi!
Sami on mikä on mutta Sami antaa säpinää kuitenkin taloon. Kaikki naiset talossa pitävät Samista. Aso on turhake tälläkin alueella ja vaikuttaakin siksi kaappihomolta.