alkeiskurssi kokemuksia

ihme inisijä

Aloitin tänä syksynä alkeiskurssin ja nyt rupeaa olemaan viimeiset viikot jäljellä, Onko muilla millaisia kokemuksia lajista? lähinnä ihan aloittelevilta. Itsellä rupeaa hermot menemään "tähän" seuraan, varusteita ollaan oltu tilaamassa jo useita viikkoja, aina vaan siirtyy!( siis ketkä jatkaa lajia ni tilaa) valmentaja on vaihtunut monesti, lähinnä siksi että "pää" valmentaja valmentaa myös kisaryhmää..no tilalle tulleet ovat olleet vanhemman kurssin väkeä,jotkut tosi hyviäkin ja osaavat neuvoa mutta jotkut taas semmoisia ihme vetkuleita joita ei hirveesti taida valmentaminen innostaa..Ja alkulämmittelynä ollaan pelattu jalkapalloa,joskus jopa puoli tuntia!! hitto jos mie haluan palloa potkia ni ehkä se laji valinta on sitten vähän toinen. Nyt ongelmana on se että meillä ei ole varusteita(ei edes hammassuojia) ja ollaan vähän kokeiltu lähiottelua vanhempien kanssa,ei siis mitään järkeä minusta..siis totta kai on hyvä harjoitella kokeneempien kanssa mutta kai ne perus opit olisi hyvä opetella ensin?? ja saisihan ne varusteet(suojat) itsekin tilattua mutta kun on alusta asti mainostettu että seuran kautta saa alennusta ja vaikka mitä..Eli onko muilla millaisia kokemuksia thaiboxing alkeistreeneistä, hyviä/huonoja?

3

770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HPOE

      Ehkä olisi syytä äänestää jaloilla alkeiskurssin jälkeen jos läheltä löytyy toinen seura. Voin omasta kokemuksesta kertoa, että tuo ei kuulostaa kovin tavanomaiselta seuratoiminnalta.

    • larro

      seurassa homma toimii näin huonosti? Menen johonkin "tunnettuun" seuraan, niissä homma toimii paremmin.

      • ihme inisijä

        Sen verran pieni paikka kunta ettei viitti ruveta mainostamaan, joka tapauksessa into loppui ja en ole enää alkeiskurssin jälkeen mennyt. Paikka kunnalla on kyllä muitakin seuroja, tarkoituksena mennä uudestaan alkeiskurssille ja kertailla kaikki asiat...jospa se siitä sitten lähtis!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      323
      8479
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      105
      6702
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      178
      3850
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      86
      3679
    5. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      170
      3077
    6. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      43
      2979
    7. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      48
      2972
    8. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      41
      2889
    9. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2496
    10. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2094
    Aihe