Aloitin tänä syksynä alkeiskurssin ja nyt rupeaa olemaan viimeiset viikot jäljellä, Onko muilla millaisia kokemuksia lajista? lähinnä ihan aloittelevilta. Itsellä rupeaa hermot menemään "tähän" seuraan, varusteita ollaan oltu tilaamassa jo useita viikkoja, aina vaan siirtyy!( siis ketkä jatkaa lajia ni tilaa) valmentaja on vaihtunut monesti, lähinnä siksi että "pää" valmentaja valmentaa myös kisaryhmää..no tilalle tulleet ovat olleet vanhemman kurssin väkeä,jotkut tosi hyviäkin ja osaavat neuvoa mutta jotkut taas semmoisia ihme vetkuleita joita ei hirveesti taida valmentaminen innostaa..Ja alkulämmittelynä ollaan pelattu jalkapalloa,joskus jopa puoli tuntia!! hitto jos mie haluan palloa potkia ni ehkä se laji valinta on sitten vähän toinen. Nyt ongelmana on se että meillä ei ole varusteita(ei edes hammassuojia) ja ollaan vähän kokeiltu lähiottelua vanhempien kanssa,ei siis mitään järkeä minusta..siis totta kai on hyvä harjoitella kokeneempien kanssa mutta kai ne perus opit olisi hyvä opetella ensin?? ja saisihan ne varusteet(suojat) itsekin tilattua mutta kun on alusta asti mainostettu että seuran kautta saa alennusta ja vaikka mitä..Eli onko muilla millaisia kokemuksia thaiboxing alkeistreeneistä, hyviä/huonoja?
alkeiskurssi kokemuksia
3
796
Vastaukset
- HPOE
Ehkä olisi syytä äänestää jaloilla alkeiskurssin jälkeen jos läheltä löytyy toinen seura. Voin omasta kokemuksesta kertoa, että tuo ei kuulostaa kovin tavanomaiselta seuratoiminnalta.
- larro
seurassa homma toimii näin huonosti? Menen johonkin "tunnettuun" seuraan, niissä homma toimii paremmin.
- ihme inisijä
Sen verran pieni paikka kunta ettei viitti ruveta mainostamaan, joka tapauksessa into loppui ja en ole enää alkeiskurssin jälkeen mennyt. Paikka kunnalla on kyllä muitakin seuroja, tarkoituksena mennä uudestaan alkeiskurssille ja kertailla kaikki asiat...jospa se siitä sitten lähtis!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2684665Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343030Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232800Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 591400
- 951282
- 471169