Anttonin siskolle nimi

Pikku prinsessamme olisi vailla nimeä. Isoveli on Antton, ja nimi saisi sopia sen kans hyvin yhteen. Ei välttämättä tarvitse olla a:lla alkava. Mielellään kolme nimeä. Pari nimeä on ollut mielessä: Eerika, Jasmin, Netta.. mutta ideoita kaivattais lisää.. :) Kiitos jo kaikille etukäteen!
14441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Alina, Ellen tai Iiris.

Äänestä

meidän Anttonin sisko on Ida :)

Äänestä

Mette
Isla
Milla
LInda

Äänestä

Noista sinun miettimisistä nimistä Jasmin on kaunis ja sopii hienosti Anttonin kaveriksi.

Äänestä
  • Jasmin sopii ihan hienosti Anttonin siskolle, vaikka ei nimi omiin nimilemppareihi kuulukaan.

    Äänestä

niin sitten Anette. Käy ulkolaisenkin suuhun muttei ole liian vaikea suomalaiselle

Äänestä
  • Eerika
    Jasmin
    Isla
    Ilona
    Kaisa
    Kiia
    Elina
    Miila
    Milja
    Senni

    A:lla alkavia nimiä:
    Alissa / Alisa
    Alina
    Anette
    Annika
    Anneli
    Aurora
    Annukka

    Äänestä

Nämä sopivat mielestäni Anttonin siskolle nimeksi ja näistä suosittelen Sonja, Nadja, Minka, Julia tai Sofia. Mutta jos tykkäät pitemmästä niin sitten Emilia, Melina tai Selina.

Adele
Anina
Elina
Elisa
Emilia
Ellen
Jelina
Jenina/Janina
Julia
Linnea
Melina/Milena
Minea
Minka
Nana
Nadja
Niina
Nita
Ninette
Olivia
Ranja/Renja
Seela
Selina
Senja
Sienna
Silja
Sofia
Sonja
Tanja
Viola

Äänestä
  • Ihania nimiä olette ehdottaneet. Anette ja Adele on ollut mielessäni myös, mutta ne on jo käytettyjä nimiä lähipiirissä. Jos vielä viitsitte niin voitteko auttaa keksimään toiset nimet..? Etunimi vois olla Jasmin, Eerika, Alina tai Netta. Siihen vielä toinen ja kolmas nimi..??

    Äänestä

  • LiljaLilja kirjoitti:

    Ihania nimiä olette ehdottaneet. Anette ja Adele on ollut mielessäni myös, mutta ne on jo käytettyjä nimiä lähipiirissä. Jos vielä viitsitte niin voitteko auttaa keksimään toiset nimet..? Etunimi vois olla Jasmin, Eerika, Alina tai Netta. Siihen vielä toinen ja kolmas nimi..??

    Jasmin Netta Eerika -nimessä voi hyödyntää suosikkinimiäsi ihan mukavasti.
    Eerika Netta Alina. -"-
    Eerika Ida Aleksandra.
    Jasmin Ada Violetta.
    Jasmin Netta Eveliina.

    Äänestä

Agneta
Alissa
Angeliina
Elissa
Elviira
Helena
Henrietta
Hilaria
Hilda
Ilana
Ingeborg
Iines
Julitta
Katina
Leona
Loviisa
Martta
Mauriina
Neonilla

Äänestä

Alexsandra, Leena , Toini

Äänestä

Anniina Netta Eerika
Annukka Jasmin Elisabeth
Aada Eerika Aurora
Alina Eerika Susanna
Eerika Aurora Elisabet
Ellen Sofia Katariina
Emilia Jasmin Eleonora
Elli Eerika Ilona

Äänestä
  • kuulostaa tosi hyvältä.. :) kiitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LiljaLilja kirjoitti:

Pikku prinsessamme olisi vailla nimeä. Isoveli on Antton, ja nimi saisi sopia sen kans hyvin yhteen. Ei välttämättä tarvitse olla a:lla alkava. Mielellään kolme nimeä. Pari nimeä on ollut mielessä: Eerika, Jasmin, Netta.. mutta ideoita kaivattais lisää.. :) Kiitos jo kaikille etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu