http://www.aftonbladet.se/nyheter/article6007590.ab
Kolmas riskiryhmään kuulunut 74 -vuotias henkilö kuollut rokotteen ottamisen jälkeen.
Kolmas riskiryhmään kuulunut 74 -vuotias henkilö kuollut rokotteen ottamisen jälkeen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
:( Just... Kyseinen henkilö olisi saattanut elää vielä pitempään mutta meni sitten ottamaan vakkinen.
Näin se menee, valitettavsti
Suomessa kuolee 6 000 000 henkilöstä vuodessa seitsemäskymmenesosa eli 85714 henkilöä eli 240 henkilöä päivässä. Onko rokotuksen ottamisella sitten mitään tekemistä sen kanssa, että kuuluu juuri tuohon 240 muutenkin kuolevan henkilön joukkoon?
Jos kaikki rokotettaisiin heti, niin rokotuksen ottaneista 240 kuolisi vuorokauden sisällä ja rokotuksen ottaneista 480 kuolisi kahden vuorokauden sisällä. Siinäpä olisi taas uutisotsikoille aihetta.
suomessa asuu sitäpaitsi vain 5.3m pelleä.
koplaavat heti rokotuksen ja kuolemantapauksen, vaikka näyttöä rokotuksen vaikutuksesta kuoleman syyhyn ei olekaan. Vuonna 2008 Ruotsin väestömääräksi arvioitiin 9 234 209 henkilöä.
uhrien kohdalla ilman rokotettakin, kyllä kai terveysviranomaiset olisivat tämän tehneet tiettäväksi myös lehdistölle. Mutta kuolema heidän kohdallaan ei ollut odotettu, joten Ruotsissa tutkitaan rokotteen ja kuolemien välistä yhteyttä.