Onko finngulff konkassa

kotisivua ei ole päivitetty pariin vuoteen
81070
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tästäkö päättelet firmojen konkurssit? Nettisivujen päivityksestä? Olisiko muuta näyttöä? Mistäepäily?

Äänestä
  • Niin, montakohan FG:ta on tänä vuonna myyty tai rekisteröity esim Suomessa? Onko kenelläkään oikeasti tietoa asiasta?

    Äänestä

Ja tämä on nyt ns. varmaa tietoa. Webbisivujen päivitys on työn alla mutta aika ja resurssit ovat markkinatilanteen ripeän muutoksen takia menneet muihin toimenpiteisiin viimeisen vuoden aikana.

Purjehdusterveisin,

Anders Kurtén
Finngulf Yachts Oy

Äänestä
  • Hyvähyvä, kerrankin faktaa. Kannattaa keskittyä ydinosaamiseen.

    Äänestä

  • seadog kirjoitti:

    Hyvähyvä, kerrankin faktaa. Kannattaa keskittyä ydinosaamiseen.

    mutta miksi pitää nettisivuja jos niitä ei päivitetä ?
    Sehän on yksi palvelu kuluttajille

    Äänestä

  • nettinötti kirjoitti:

    mutta miksi pitää nettisivuja jos niitä ei päivitetä ?
    Sehän on yksi palvelu kuluttajille

    Veneen valmistajan ensisijainen tavoite on veneiden myynti. Miten paljon asiaan vaikuttaa nettisivujen päivitys, mahtaako sitä kukaan tietää? Firmoilla on melkoisesti eroa päivitysaktiivisuudessa. Hallberg-rassyn sivut ovat parhaasta päästä. Sieltä löytyy myös vanhoista malleista hyvät tiedot mm. valmistusmäärät, runsaasti kuvia sekä eri vuosimallien erot. Sivut palvelevat erinomaisesti myös käytettyjen markkinoita.

    Äänestä

  • nettinötti kirjoitti:

    mutta miksi pitää nettisivuja jos niitä ei päivitetä ?
    Sehän on yksi palvelu kuluttajille

    merkityksellistä venekauppaan. Aikalailla turhanpäiväisiä päivityksiä ja infoa löytyy nörteille nettisivustoilta, ei kaupallisesti merkittäviä, mutta mikäs siinä jos jollain on luppoaikaa turhanpäiväisyyksiiin käyttää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


stiguko kirjoitti:

kotisivua ei ole päivitetty pariin vuoteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu