keskustelupalsta?
Häh, ai vanhojako ollaan ja pyykkäreitä? *suutahtaa*!
Mä en ainaka oo vanha millää muotoo, vaik joskus jostain vähä kolottaiski! (mut ku ei kolota!!!!!)
Rajapyykin ylittäneet.... *Krumphhh!*
Mitäs teille tuosta tulee mieleen?
40 rajapyykin ylittäneiden...
12
411
Vastaukset 12
- Putkivalo
Huomenta! Ollaanpa sitä energisia heti aamusta :)))
Jaa... rajapyykin ylittäneet.. no kyllähän tuossa nelikympin alkuvaiheessa jotain mennen elämän pyykkiä peseekin. Mulla oli ainakin urakka. Kesti vuosia selvitä siitä :)
Vanhojahan me, mitä sitä kaunistelemaan :)) Mutta vanhuus tarkoittaa myös mielen kasvua ja viisautta. Seesteisyyttä. Tai kuka sitten seestyy (öh) kuka ei, jotkut katkeroituukin. Emmmmääää vaan jaksa. Liian vanha ;)- Satutätix
ollaan me energisiä. Siksipä en itseäni vanhaksi tunnekkaan. :)
.........
........
........ :)
..........
........... böö... :D
Mä pesin menneen elämän jo kolmekymppisenä, sillon oli kyl vähän vaikeeta...
.........
Teki mieli mennä jollekkin hypnotisoijalle, joka
pyyhkis joitakin asioita mielestäni kummittelemasta.
..........
..........
Eikös sitä olla just niin vanhoja kuin ittensä tuntee?
Mä tunnen itteni useimmiten vielä villiks 16 vuotiaaks. ;D
Viisautta kyl sen verran kertynyt, ettei ihan samoja virheitä enää tekis kuin silloin. :) - Putkivalo
Satutätix kirjoitti:
ollaan me energisiä. Siksipä en itseäni vanhaksi tunnekkaan. :)
.........
........
........ :)
..........
........... böö... :D
Mä pesin menneen elämän jo kolmekymppisenä, sillon oli kyl vähän vaikeeta...
.........
Teki mieli mennä jollekkin hypnotisoijalle, joka
pyyhkis joitakin asioita mielestäni kummittelemasta.
..........
..........
Eikös sitä olla just niin vanhoja kuin ittensä tuntee?
Mä tunnen itteni useimmiten vielä villiks 16 vuotiaaks. ;D
Viisautta kyl sen verran kertynyt, ettei ihan samoja virheitä enää tekis kuin silloin. :)ei näin pimeänä iltana saa säikytellä! Varsinkaan kun en aamulla saanut peilistä sitä adrenaliini-annosta, valot ei toimi kylppärissä. Mä jos tässä aikaisemmin huomasin kuinka halpa kaunistautumiskeino se on, kun laittaa huonot valot veskiin, nyt niistä ei toimi enää mikään. Ja minä senkun kaunistun silmissä ;)))
Saatsaat olla vaikka 16vee! Annan lupaa :)) Mutta koeta kasvaa siitä pois ennen kuin astut viidenkympin villitykseen, koska se hormooni-annos ja 16 vuotiaan surkea elämänkokemus saattaa olla huono yhdistelmä :)))
Mä päätin ettei mulla ole enää kriisejä, villityksiä vaan :) - aloittajatar
Putkivalo kirjoitti:
ei näin pimeänä iltana saa säikytellä! Varsinkaan kun en aamulla saanut peilistä sitä adrenaliini-annosta, valot ei toimi kylppärissä. Mä jos tässä aikaisemmin huomasin kuinka halpa kaunistautumiskeino se on, kun laittaa huonot valot veskiin, nyt niistä ei toimi enää mikään. Ja minä senkun kaunistun silmissä ;)))
Saatsaat olla vaikka 16vee! Annan lupaa :)) Mutta koeta kasvaa siitä pois ennen kuin astut viidenkympin villitykseen, koska se hormooni-annos ja 16 vuotiaan surkea elämänkokemus saattaa olla huono yhdistelmä :)))
Mä päätin ettei mulla ole enää kriisejä, villityksiä vaan :)tuolla säkkipimeässä metsässä valona ainoostaan otsalamppu. Mä kuuntelin kun kaks hirveä oikein mylvi. Vähäks pelotti, kun ei nähnyt mitään, ei siinä peiliä tarvittu. :D
Mä pidän tän elämänkokemukseni joka mul nyt on ja oon silti kuin 16v hulluttelija. :))
me ollaan ylitetty joku raja..:DDD Oiskohon pyykinpesussa..Vanhoja ei kuiteskaa olla.Meissähän on ytyä vaikka muille jakaa..;))
- Satutätix
peskööt välillä
joku muu ne pyykit. *tekee pyykkäyslakon* ;D
- N40+
Kohta 45 linssissä. ;)
Ei me mitään vanhoja olla, vain 40 .- Satutätix
50 miinus. :D *miettii koska on kohta, mut mitä sen on väliä oikeestaan?* :)
saatte wain arwailla tjn
jokainen on sen ikäinen kuin siltä tuntuu :=)
mutta mulle on tärkeintä se ett saan olla minä :=)
ei se että mulle sanotaan että älä kaiwele wanhoja?
eikö ystäwiä saa olla silti?
ei näköjään :=/
sen hywäksyn :=)
ja sitä ei edes tarwi selitellä :=)
kunhan tajuaa myös sen ettei paluuta enää ole jos sen on kerran hylännyt.............
olenko wahwa?
toisten mielestä en :=)
omasta mielestä olen.....
en kumarra kuwia en ole johdateltawissa en hae wäkisin ystäwiä en pidä niitä tjn
ja taas tiedän että tää sattuu joihinkin............
mutta miksi wälittäisin?
sen tiedän että sie ymmärrät :=)
mistä kirjoitan :=)- Satutätix
Ihan samanlaiset tunteet/mietinnät täälläkin. :))
Ollaan niinkuin ollaan tai ollaan kuin ei oltaiskaan, mitä se kelleen kuuluu kumminpäin? :)
- jarmo65
Pidin jokunen vuos sitte hattua,kun nenäkin ruvel.Jouduin onnettomuutee 5v sitte.Ny sinut itseni kans,EI peilii.
- Ich bin...
tuleepa tuosta mieleeni, että elämän yksi etappi on saavutettu. Välitavoitteessa ollaan hengissä ja jopa terveenä ja hyväkuntoisena.
Elämän taukopaikka on juuri tässä ja nyt. Vedän henkeä ja mietin, mitä loppuelämälläni teen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1141584
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit1111212- 101176
- 681124
Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi56996Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k52992Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.130891- 73824
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a396821Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant64782