Tänä aamuna näytetyssä UFC104:ssä oli tiukka matsi Machidan ja Ruan välillä, omissa merkinnöissäni Rua sai enemmän iskuja läpi. Taktiikkapuolesta sana: Machidan ois pitänyt yrittää ottaa enemmän Ruan potkujalasta kiinni, ja sitten iskeä takaisin tehokkailla suorillaan. Nyt Rua sai potkut miltei aina läpi.
Voi pikkasen olla kyljet kipeinä matsin jälkeen. Murtumiltakaan ei ehkä vältytty. Suojaako kylkilihakset murtumilta miten? Voiko maksankärkeä suojata lihaksilla? Anatomia ei ole oikein hallussa..
UFC104: Machidan olisi pitänyt
GSP
1
538
Vastaukset
- DSDSDSD
Hei !
Mä katsoin Suorana netistä,
Minulla oli 49-46 Shogunille, Hänen olisi pitänyt Voittaa. Olin Järkyttynyt kun ne sanoi että Machida oli voittaja.
Mä luulen että jos ei ole Huippukunnossa niin Kyljet ja jalat tulee Kipeäksi.
Odotan innoissani UFC 105 Randy Couture vs Brandon Vera.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614358KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1443120Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472428Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462343- 981985
- 241883
- 281596
- 221584
- 1501411
- 341233