mutta sulla ei ole mitään oikeutta tuhota ihmisten elämää ja käyttäytyä kuin kypsymätön ääliö idiootti!!!
Sulla on oikeus tuntea
5
731
Vastaukset
- kfu
tämän järki ja tunne palstankin ,
käyttäkää noita viha ja katkeruuspalstoja enemmän,,tekstien perusteella kuulutte sinne- on tuhottu
jonkun ääliön takia, niin siinä vaiheessa en enää kysele mille palstalle viestini laitan. Katsotaan sitten uudelleen, kun pelissä on sinun elämäsi.
- huhuhuh
on tuhottu kirjoitti:
jonkun ääliön takia, niin siinä vaiheessa en enää kysele mille palstalle viestini laitan. Katsotaan sitten uudelleen, kun pelissä on sinun elämäsi.
hän on sitten tuhonnut sun elämäsi?
miksi ylensä pitää jäädä katkeroitumaan ,anna itsellesi tilaisuus jättää taakseen tuollainen ihminen ja
kesity kaikeen hyvään ja parempaan - en aina ymmärrä näitä juttuja täällä. - -sivusta-
huhuhuh kirjoitti:
hän on sitten tuhonnut sun elämäsi?
miksi ylensä pitää jäädä katkeroitumaan ,anna itsellesi tilaisuus jättää taakseen tuollainen ihminen ja
kesity kaikeen hyvään ja parempaan - en aina ymmärrä näitä juttuja täällä.monella tavalla; tässä tarkoitan paljon vakavampia asioita kuin ilkeät ja loukkaavat sanat. Olen sivusta vaan, mutta sinun viestissäsi aivan kuin monen muunkin viestissä on ollut, että unohda ikävä ihminen, älä katkeroidu, jatka elämää...aina se ei ole vaan niin yksinkertaista. Tuntematta tämän tarinan taustoja en kommentoi tätä viestiketjua muuten. Monet uskovat tai luulevat ettei nettikirjoittelulla voi aiheuttaa vahinkoa oikeassa elämässä, mutta se ei ole niin.
- Musta toi
-sivusta- kirjoitti:
monella tavalla; tässä tarkoitan paljon vakavampia asioita kuin ilkeät ja loukkaavat sanat. Olen sivusta vaan, mutta sinun viestissäsi aivan kuin monen muunkin viestissä on ollut, että unohda ikävä ihminen, älä katkeroidu, jatka elämää...aina se ei ole vaan niin yksinkertaista. Tuntematta tämän tarinan taustoja en kommentoi tätä viestiketjua muuten. Monet uskovat tai luulevat ettei nettikirjoittelulla voi aiheuttaa vahinkoa oikeassa elämässä, mutta se ei ole niin.
sana 'tuhota' on melko liioitteleva ja turhan dramaattinen. Kyllähän täällä katkeroituneita ja sairaitakin ihmisiä löytyy, jotka yrittävät purkaa pahaa oloaan muihin, mutta ei kenenkään ihmisen elämää voi tuhota. Ei vaan voi. Ei ainakaan joutumatta edesvastuuseen ja silloinhan siinä samalla tuhoaa oman elämänsä - pahemmin vielä.
Oikeus voittaa kuitenkin aina lopulta. Niin se vaan on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1653704Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki143061Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma252781Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne552661PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist532543Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv882537Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest112310Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k831987Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle2021827- 1411809