en tiedä mitä tehdä...

bfgbfgb

ollaan poikaystäväni kanssa oltu yli 2vuotta yhdessä. alkuajat oli mitä maailman ihaninta ja onnellisinta aikaa. viime kuukausina olen tuntenut kipinän jo hieman sammuvan.
en ole enää niin onnellinen poikaystäväni kanssa kuin ennen. en halua erota kuitenkaan, rakastan häntä ylitse kaiken enkä voisi elää ilman häntä.

saattaa olla että tähän tuntemukseen on syykin; emme tee mitään, istumme kotona katsomassa telkkaria.. tai en tiedä voiko se johtua siitä.

olen sanonut kumppanilleni etten ole yhtä onnellinen kuin ennen niin hän sanoi vain ''okei kulta''. odotin jtn toisenlaista vastaukseksi.

vai onko se vaan niin että kun ollaan yhdessä tarpeeksi kauan (ei me nyt ihan hirveän kauan silti olla oltu) niin ei enää olekaan niin onnellinen kuin ennen? voiko asialle tehdä jtn??

5

1133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bfgbfg

      Tilanteeni on aivan sama kuin sinulla, voiko kukaan neuvoa

    • -näin meillä-

      Jos on liikaa toisen kanssa, se alkaa kyllästyttää. Keksikää muuta tekemistä, olkaa välillä yksin ja omien kavereiden kanssa. Alussa on kiva olla yhdessä 24/7, mutta myöhemmin se alkaa tympäseen. Ei se toinen ole koko elämä kuitenkaan ;)

    • imppulimppu1

      Mä oon ihaillu yli 6vuotta yhtä poikaa se on Kasper ja se on tosi söpö no tekemistä on no mennä laskettelemaan

    • imppulimppu1

      Oon 8v. Mut rakastan tätä ikää

    • imppulimppu1

      Arvaa kuinka kivaa oli laskettella oli kavereita mukana

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4298
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      136
      2989
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2332
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      44
      2218
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1873
    6. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      91
      1792
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1586
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1529
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      147
      1367
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      32
      1200
    Aihe