en tiedä mitä tehdä...

bfgbfgb

ollaan poikaystäväni kanssa oltu yli 2vuotta yhdessä. alkuajat oli mitä maailman ihaninta ja onnellisinta aikaa. viime kuukausina olen tuntenut kipinän jo hieman sammuvan.
en ole enää niin onnellinen poikaystäväni kanssa kuin ennen. en halua erota kuitenkaan, rakastan häntä ylitse kaiken enkä voisi elää ilman häntä.

saattaa olla että tähän tuntemukseen on syykin; emme tee mitään, istumme kotona katsomassa telkkaria.. tai en tiedä voiko se johtua siitä.

olen sanonut kumppanilleni etten ole yhtä onnellinen kuin ennen niin hän sanoi vain ''okei kulta''. odotin jtn toisenlaista vastaukseksi.

vai onko se vaan niin että kun ollaan yhdessä tarpeeksi kauan (ei me nyt ihan hirveän kauan silti olla oltu) niin ei enää olekaan niin onnellinen kuin ennen? voiko asialle tehdä jtn??

5

1157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bfgbfg

      Tilanteeni on aivan sama kuin sinulla, voiko kukaan neuvoa

    • -näin meillä-

      Jos on liikaa toisen kanssa, se alkaa kyllästyttää. Keksikää muuta tekemistä, olkaa välillä yksin ja omien kavereiden kanssa. Alussa on kiva olla yhdessä 24/7, mutta myöhemmin se alkaa tympäseen. Ei se toinen ole koko elämä kuitenkaan ;)

    • imppulimppu1

      Mä oon ihaillu yli 6vuotta yhtä poikaa se on Kasper ja se on tosi söpö no tekemistä on no mennä laskettelemaan

    • imppulimppu1

      Oon 8v. Mut rakastan tätä ikää

    • imppulimppu1

      Arvaa kuinka kivaa oli laskettella oli kavereita mukana

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      69
      4377
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      4032
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      117
      3872
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3215
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      86
      3152
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      63
      2397
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      62
      1786
    8. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      216
      1260
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1243
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1235
    Aihe