Olinpa Karin konsertissa Järvenpäässä 23.10. Olipa hyvä konsertti, koko rahan edestä sai nauttia tämän Karin upeasta äänestä ja hyvistä lauluista. On hienoa kuunnella ammattitaidolla tehtyä ja esitettyä musiikkia. Ja kuin pisteenä i:n päälle, orkesteri oli myös omaa luokkaansa. Yleisön ja artistin välillä oli tunnelmaa ja lämmin vuorovaikutus. Tämä oli sitä kaamosterapiaa jos mikä. Varmaan löytyy muistakin mielipiteitä, vaan niistä viis. Minä pidin kokemastani ja menisin uudelleen milloin vain...
Hyvä konsertti
6
688
Vastaukset
- hymykareinen
Kaikella kunnioituksella Karia kohtaan kuitenkin, on mielessä käynyt, että vähän ehkä ikä alkaa painaa tässä miehessä. Hänellä on hyvät konsertiti, upea ääni, hyvät laulut ym. mutta joskus nimmarien jaon yhteydessä huomaa, että hänestä huokuu lievä tylyys tai väsymys. Toki meillä kaikilla on huonot päivämme, olimme sitten palveluammatissa tai emme. Aina tosin ei näin Karin kohdalla ole (on ollut ihan loistotuulellakin), mutta joskus on vähän viileämpi yleisöään kohtaan nimenomaan esiintymisen jälkeen. Vaan laulaa se poika osaa, eikä tarvitse "pelätä", että tulee konserttiyleisön eteen risaisissa farkuissa, aina ns. viimeisen päälle pukeutunut. Ja ihan mielellään kuuntelen laulujansa - niin livenä kuin levyltä..., vaan se pienen pieni ystävällisyys meitä yleisöä kohtaan, väsyneenäkin, ei haittaisi...vaan kuka kokee minkäkin eleen välinpitämättömyytenä...
- ?!?!
raskas syksy. Jos yhtään olet lukenut iltapäivälehtiä, siis vaimon sairastuminen (onneksi Pia voi jo paremmin).Tuollaisten kokemusten jälk. ei välttämättä ole hymy herkässä, vaikkei kyllä esiintymisistä ole huomannut.
- ihailijatar
samaa olen huomannut, tanssikeikkojen jälkeen hän ei enää juurikaan jakanut kesällä nimmareita. Ymmärrän kyllä häntä. On hän niitä takavuosina jakunut kiitettävästi. Minulla niitä nimmareita jo on melko paljon ja sain nyt konsertissakin nimmarin paitaaan. siitä olen iloinen. Hän jaksaa kyllä esiintyä vielä aivan samalla tavalla kuin aikaisemminkin ja se on tärkeintä. Ehkäpä hän on itsekkin ajatellut näin ,että kansa tulee kuuntelemaan häntä ja sen hän hoitaa hyvin. Nimmareiden jakoa varten hän ei sinne tule ja tuskin kukaan sen takia paikalle tulee.
- sivusta seurannut
ihailijatar kirjoitti:
samaa olen huomannut, tanssikeikkojen jälkeen hän ei enää juurikaan jakanut kesällä nimmareita. Ymmärrän kyllä häntä. On hän niitä takavuosina jakunut kiitettävästi. Minulla niitä nimmareita jo on melko paljon ja sain nyt konsertissakin nimmarin paitaaan. siitä olen iloinen. Hän jaksaa kyllä esiintyä vielä aivan samalla tavalla kuin aikaisemminkin ja se on tärkeintä. Ehkäpä hän on itsekkin ajatellut näin ,että kansa tulee kuuntelemaan häntä ja sen hän hoitaa hyvin. Nimmareiden jakoa varten hän ei sinne tule ja tuskin kukaan sen takia paikalle tulee.
Ehkä Kari on kyllästynyt kun aina ne samat naamat on kärkkymässä nimmaria.
Miettikääs tyrkyt sitä!! - ihailijatar minäkin
sivusta seurannut kirjoitti:
Ehkä Kari on kyllästynyt kun aina ne samat naamat on kärkkymässä nimmaria.
Miettikääs tyrkyt sitä!!No empä oikein sitä usko. Eiköhän se kuitenkin ole artistille kannustavaa kun näkee samoja tyyppejä aina keikalla. Siitähän tietää artisti, että hänestä pidetään kun toistuvasti käy hänen keikallaan ja konserteissaan. Kyllä minä uskon siihen enemmänkin että Karilla ikä alkaa painaa ja hän jättää "turhat" pois. Näin on hyvä. Saatais nyt ainakin vielä vähän aikaa katsella ja kuunnella häntä. Siitä saa mielinmäärin hyvää oloa kun illan katselee ja kuuntelee.
- alataseet
... on saanut Kari jakaa nimmarin poikineen uransa aikana. Itselleni on niitä kertynyt aikamoinen nivaska, sillä keikkoja (konserteista lavakeikkoihin, festareista laivaesiintymisiin) 70 kpl.
Aina en en ole nimmaria mennyt kärkkymään - joku raja sentään. Uuden levyn ilmestyessä olen saanut nimmarin levyn kanteen.
Mitä noihin "samoihin naamoihin" tulee, niin mielestäni artisti kokee kunniana, että hän jaksaa innostaa aina samoja(kin) ihailijoitaan. Ja luulenpa, että niitä Karilla riittää, joskin uusiakin aina löytyy.
Ja tokkopa nuo muutkaan konkariartistit niin rakastavat nimmarien jakoa. Se on ehkä vähän sellaista pakkopullaa. Eikä näin flunssaisen aikana kannata niin paljon pyöriäkään ihmisten keskellä, jos mielii säästyä ja säästää muut virustaudeilta.
Laulaa Kari osaa; ammattitaudilla ja sydämellä. Lauluhan esiintymisissä on se pääasia ja siitä saa (toivottavasti vielä pitkään) nauttia.
Lopuksi vielä mielipiteeni lisäksi eräs asia, jota kunnioitan Karissa: encoren aloittaessaan hän ensin kiittää yleisöään, että pyydettiin takasin lavalle. Se on lämmin ele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741