Miten Chat kotisivuille?

Teen kotisivuja geocitiesillä, mutta en onnistu kopioimaan chattiä sinne.. Voisiko joku auttaa kertomalla miten kyseinen kopiointi tapahtuu?
51564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei ainakaan mun tietääkseni.

Chatin asentamisessa tarvii olla oikeudet palvelinohjelmien ajamiseen eikä se siis geocitiesissä onnistu.

Vaihtoehdoiksi jää joko maksulliseen webbihotelliin siirtyminen jossa on tuollaiset oikeudet tai sitten koitat etsiä jonkin paikan joka tarjoaa tuollaista palvelua omalla palvelimellaan.

Tämä menee taas vähän mainostukseksi mutta ainakin Mikrobitin tilaajat saavat lehdeltä kotisivutilaa jossa on riittävästi oikeuksia chatin pykäämiseen ja muuhunkin palvelinohjelmointiin.

Ja muuten, en ole varma mutta ainakin joskus sunpointissa oli mahdollisuus ajaa ainakin php:tä joten siellä ehkä mahdollisesti saattaisi pystyä tuohon. En kyllä tosiaankaan mene lupaamaan että niin olisi.

Äänestä

pitäiskös meidän tietää, mitä chatia ja mistä olet kopsaamassa?

Joku voi vaivautua neuvomaan, jos itse ensin vaivaudut kertomaan huomattavasti (HUOM! HUOMATTAVASTI) tarkemmin, mitä yrität

Äänestä
  • No sehän on ihan sama mistä sen chatin ottaa.. Esim Bravenet tai java chat.. Jokaisessa tulee kuitenkin se että "kopioi seuraava teksti ja kopioi se sivuillesi niin sinulla on oma chat"..
    Jos tietäisit enemmän asiasta niin ei tarvitsisi kysyä, joten en tarvitse SINUN "numberone" apuasi..

    Äänestä

  • Flair.. kirjoitti:

    No sehän on ihan sama mistä sen chatin ottaa.. Esim Bravenet tai java chat.. Jokaisessa tulee kuitenkin se että "kopioi seuraava teksti ja kopioi se sivuillesi niin sinulla on oma chat"..
    Jos tietäisit enemmän asiasta niin ei tarvitsisi kysyä, joten en tarvitse SINUN "numberone" apuasi..

    "kopioi seuraava teksti ja kopioi se sivuillesi niin sinulla on oma chat" Eikö Copy Pate toimi?!?!

    Äänestä

liity freewebsiin sielt saa ilmasen chatin tilaaki on kotisivulle .voit käyttää editori tai lähettää html documetteja freewebs'siin.

chat editorilla tai html kumpiki yhtä helppo

kato lisää http://www.freewebs.com

ja täält viel osoite lyhyemmäks http://www.cjb.net

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Flair. kirjoitti:

Teen kotisivuja geocitiesillä, mutta en onnistu kopioimaan chattiä sinne.. Voisiko joku auttaa kertomalla miten kyseinen kopiointi tapahtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu