Kysymys petetyille..

Miten edetä..

Jos ihmistä on petetty aikaisemmassa parisuhteessa, se jättänee todella pahan arven seksuaaliseen itsetuntoon. Kysynkin teiltä miehiltä, jotka kenties olette kokeneet samaa, että miten kyseinen seikka on vaikuttanut teidän uuteen parisuhteeseen? Miesystäväni sanoo, että rakastaa minua ja näyttää sen muutoinkin, mutta seksi suhteessamme on ollut vähäistä alusta asti. Asiasta on keskusteltu ja mieheni on kertonut sen johtuvan aikaisemmasta kokemuksesta ja sen jättämästä tuskasta. Hän kärsii muutoinkin stressistä, mikä pahentaa tilannetta ennestään.

Aiheuttaako tällainen kokemus myös sitä, että uudessa suhteessa rakastettua naista on vaikea kehua ja ilmaista esim. "että näytät kauniilta". Minusta on myös hyvin erikoista se, että minulla on upea kroppa , mutta miehestä ei välity intohimoa minua kohtaan. Hän kertoo haluavansa vain minua, jos jotakin haluaa. Hänen kiinnostuksensa seksiin on todella vähäistä eikä han halua ketään. Olen suhtautunut koko yhdessä olon ajan hänen menneisyyden arpiin ymmärtäväisesti. Hän sanoo, ettei minun pidä miettiä asiaa, koska hän ei tuijota tai halua muitakaan naisia. Joskus kuitenkin selkeästi huomaan hänen vilkaisevan muodokasta takamusta joka lipuu ohitse kaupassa jne..Mutta onko tämä vain miehen vaistomaista käytöstä? Minua turhauttaa ajatus saada huomiota muilta miehiltä, koska haluan sitä vain ja ainoastaan omalta mieheltäni. Tavallaan koen syyllisyyttä siitä, jos muut miehet katselevat minua. Omalta osaltaan tilanne on heikentänyt myös minun itsetuntoani ja välillä kuvittelen, että tätä mies myös haluaa. Että itsetuntoni ulkonäköni suhteen olisi huono ja ettei kukaan kiinnostuisi minusta.

0

493

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

        "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
        Maailman menoa
        246
        45322
      2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

        KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
        Maailman menoa
        30
        11223
      3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

        Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
        Maailman menoa
        190
        10849
      4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

        Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
        Maailman menoa
        36
        9701
      5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

        IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
        Maailman menoa
        85
        8518
      6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

        https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
        Maailman menoa
        223
        6501
      7. Pirjo sanoi Esalle

        Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
        Maailman menoa
        0
        3200
      8. Jos mä joisin

        Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
        Ikävä
        28
        2212
      9. Tänään torille

        Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
        Hyrynsalmi
        34
        1576
      10. Koulu-uhkaus.

        Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
        Hyrynsalmi
        26
        1500
      Aihe