eli lempinimeltään "ökö".Vaikuttaako vielä Imatralla.Etunimestä en ole varma, oli joko Ari tai Arto...kauan sitten viimeksi näin ja hauska tyyppi jäi mieleen...
tunteeko kukaan Aria
nainen
101832
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
onko hän pitkä laiha tumma hiuksinen? ehkä silmälasit. pesäpalloa pelasi huvikseen välillä...
Pyörinyt patsaalla,silmälasipäinen kierosilmä kaveri.Silmät on kuin hedelmäpelin rullat.
vaalea, ei silloin ainakaan silmälaseja, eikä kierosilmäinen.Vuoksenniskalta muistelen.Ei taida enää vaikuttaa siellä...? "Monttu" niminen paikka jossa istui aika ahkerasti...ja oli kovin tunnettu ja iloinen pelleilijä=)
Tiedän ketä tarkoitat, mutta en ole aikapäiviin nähnyt enkä kuullut. Seurusteli joskus kauan kauan aikaa sitten yhden Erjan kanssa.
naisen nimi tuli esiin.Eipä ole miekkonen ainakaa 20vuoteen E:n kanssa tallannut.Saman eukon kanssa on ollu vuosikymmenet,mut ukko sama kuin ennenkin tavoiltaan.
tunnen arin ja se naurattaja meni enklantiin ja otti siellä muijan ittelleen, pari kakaraaki on asentovelkaa.
joksi luulen, asuu niskalla ja temput samat kuin ennenkin. Kai vähän rauhoittunut kuitenkin.Alkaako sukunimi p:llä? Jos,niin uskon tietäväni.Montussa oon sillon tällön nähnyt.
taidan tuntea kyseisen tapauksen hyvinkin. Etunimi on Ari ja muutenkin kuvauksesi tuntuu täsmäävän... Ota yhteyttä sähköpostilla, voin välittää viestisi tai yhteystietosi eteenpäin Ökölle. osoitteeni on [email protected]
Eiköhän ois asiaa jättää tyyppi rauhaan, jos sillä kerta on muija.Turha sohia toisten väliin.Mistäs "Lissu" niin hyvin tuntee ja eikös tullut mieleen et harmittomalta kuulostava kysely voi repästä välit p...kaks?
oon Pellisen Ökö, oon vielä imatralla ja pyörin edelleen montussa, joka on nykyää tik tak.
Kerro kuka oot???