Anna minulle kuiskaus
Ja anna minulle huokaus
Anna minulle suudelma ennenkuin sanot minulle hyvästi
Älä ota sitä nyt niin rankasti
Ja ole kiltti, älä ota sitä niin pahasti
Tulen vieläkin miettimään sinua
Ja aikoja, joita meillä oli
Etkö vieläkään luota minuun, rikoinko niin pahasti luottamuksesi? Tein virheen ja kadun sitä, sua rakastin ja haluaisin rakastua uudelleen suhun. Niin monet kerrat olen miettinyt, rakastitko mua oikeasti niinkuin sanoit? Tein minkä tein, tehtyä ei saa tekemättömäksi. Mietin vain että olisiko se kuin nopeasti loppunut kuin sitten loppujen lopuksi loppu, ehkä ei koskaan jos sinäkin olisit muuttunut. Menneet on menneet, olen toinen ihminen kuin silloin, se vanha minä on lopullisesti poissa siihen ei ole enään paluuta. Pystyisitkö rakastumaan minuun, tutustumaan uuteen minään? Mikset edes, kokeilisi :)
Ja anna minulle huokaus
Anna minulle suudelma ennenkuin sanot minulle hyvästi
Älä ota sitä nyt niin rankasti
Ja ole kiltti, älä ota sitä niin pahasti
Tulen vieläkin miettimään sinua
Ja aikoja, joita meillä oli
Etkö vieläkään luota minuun, rikoinko niin pahasti luottamuksesi? Tein virheen ja kadun sitä, sua rakastin ja haluaisin rakastua uudelleen suhun. Niin monet kerrat olen miettinyt, rakastitko mua oikeasti niinkuin sanoit? Tein minkä tein, tehtyä ei saa tekemättömäksi. Mietin vain että olisiko se kuin nopeasti loppunut kuin sitten loppujen lopuksi loppu, ehkä ei koskaan jos sinäkin olisit muuttunut. Menneet on menneet, olen toinen ihminen kuin silloin, se vanha minä on lopullisesti poissa siihen ei ole enään paluuta. Pystyisitkö rakastumaan minuun, tutustumaan uuteen minään? Mikset edes, kokeilisi :)
Vastaukset 34
Vanhimmat
en tajuu enää mitäää.mutta sen sanon että jotain peetä rakastan jotenkin,ikävöin,kaipaan,haluan jne.ei se muuksi muutu! ei muutu.EI MUUTU. jeesus vieköön.. ja tuoki kaikki on niin vaikeaa ja pitää olla salaistasuhinaaaaaa...meeeeeennytsaunaaaaaanvaikkka..
epäreilu? Jos ap haluaa tuolla tavoin julkistaa hänen ikävänsä tuota henkilöä kohtaan, niin eikö ole hänen asia? En minäkään haluaisi kertoa ikävääni niin että koko suomi sen saa selville että kuka ja ketä on kyseessä, varsinkin kun palstalla roikkuu noin keskenkasvusia tapauksia. Aloittajalle (jos luet niin viestisi oli kaunis, toivottavasti tavoittaa P:n) Btw ei ole pakko lukea jos ei miellytä :)
taida puhumatta selvitä.
jotakin kun tykkäsin tuosta tekstistä, mutta näihin palstoihin en luota lainkaan, joten tuokin pitäisi olla toisaalla, jotta voisin suhtautua siihen tosissani. Minä kyllä menetin uskoni aika pahasti ja sen korjaaminen ei vaan onnistu täällä, se on mahdollista ainoastaan oikeassa elämässä Ja tosiasia on se, että en edelleenkään tiedä, ja se tuntuu pahalta. Se rikkoo edelleenkin. Sen osalta menneet eivät ole menneet... vaikka paljon onkin muuttunut.
On vaan siirryttävä eteenpäin jossain vaiheessa, ja jos olisit hän niin sanoisin, että minun tarvitsee tietää mitä minun tarvitsee tietää, sitä ennen en voi miettiä muuta. Voin vain jossitella. Jos... niin tutustuisin häneen kyllä mielelläni... ? ? ? Huokaus.
Maailman kuluttama sana. Ei monelle lausuttu, vain niille tärkeille.
Muutos lähtee ihmisestä itsestään, toista ei voi muuttaa. On ymmärrettävä itse, mikä on tärkeätä. Ihminen toimii sillä elämänkokemuksella, ja niillä eväillä, mitkä silloisessa elämäntilanteessa on käytettävissä. Menneisyys on osa ihmistä ja sen kanssa eletään, ja siitä opitaan, jotta samoja virheitä ei toistettaisi.
Ihminen kasvaa anteeksiantoon, mennyttä ei voi muuttaa, nykyisyyden voi valita. Jokainen tärkeä ihminen säilyy kuitenkin sydämessä. Metsän nähdäkseen täytyy astua kauemmaksi. Kysymättä ihmiseltä itseltään ei varmaankaan saa asiaan selvyyttä.
Tällaisia hajanaisia ajatuksia syntyi tekstistäsi.
etten koskaa sitä sano hänelle!
niin uskot? Eikö ole olemassa mahdollisuus, että teet yhden ihmisen sijasta kaksi onnettomaksi? Kasvojen menetys on ehkä pieni hinta, jos seurauksena on onnistunut ihmissuhde. Toisaalta jos asia ei etene, on ainakin selvyys asiasta. Jokainen päättää kuitenkin toimistaan itse.
Tää P naiselle siis???
sussa on sitä jotain...................................mitä muissa ei oo............
apuva,mitenkä niin,iik.*punastuu*
..tuu mä rakastelen sua.
P:lle suluissa naiselle!
Siirreltiin mannerlaattoja. Jotain suurta tämä kaikki on. Suurta rakkautta. Siirretään vaan uudestaan niitä mannerlaattoja. Niin on parempi meille kaikille. Hän sinun vierelläsi, hän minun vierelläni. Sinä hänen vierellään, hän minun vierelläni. Ehkä jonain päivänä on toisin... en usko siihen enään. Ymmärrät sen vasta kun menetät, se on minun kiroukseni... jokaisen ihmisen kohdalla. Kun menetän, kun menettävät.
http://www.youtube.com/watch?v=fjm4BrNAf6s
on täyttä GNR!!
Give me a whisper
And give me a sigh
Give me a kiss before you tell me goodbye
Don't you take it so hard now
And please don't take it so bad
I'll still be thinking of you
And the times we had...
on mutta, tuollekin on syy miksi laitoin sen. Tämä P kyllä tietää sen..
mitä täällä hoilaat jotain P mene kysyyy,veikkaan P olen minäääkin,missä tää P piileskii
ku ei vastaa sulle....
luottamukseni mutta haluaisin silti tutustua uuteen sinuun.
mutta, et ole sama P :(
Tiedät, että Rakastin ja Rakastan sinua vieläkin.Suukkoja sinulle.
se sama P, niin minkä annoin sinulle kun erottiin?
minne voit saitille.viestin laittaa??
P:( saiteilla...
Tiedät,että Rakastin ja Rakastan sinua vieläkin.Suukkoja sinulle.
ei muistella menneitä vihalla,suukkoja halit,olet minun oma
vaikka on toinen sinä olet kulta..huomenna olet minun..
tiedät missä olen.
on varattu, oletko tyhmä, kun et tajua painua hiiteen. Se rakastaa omaa kultaa EI SINUA ÄMMÄ.
mielenkiintoista. Mistä tiedät sen tunnetko sitten aloittajan?
on kuka helvetin P maalima täynnä,P kuka tommottii tulkkaa olen itte Pertti olisko mulle,
sehän oli naiselle idiootti:)
Niin viesti on naiselle.
P on mun etukirjain mutta miten muuten vihjaat?
jo sanoinkin, mitä annoin sulle kun erottiin? jos olet edes sama..
punaista päältä, sinistä enimmäkseen sisältä
Niin sanoit Rakas, annoit Sydämesi.
sanoin??_) Kaipaus.
kirjoita saitille runo olen klo 19.30,vastaan rakas..P:( tiedät foorumin.
rakas olet