...on päättänyt pitää perheen koossa. Tämähän alkaa olla hupiohjelma oikein tosissaan.......: ))))))))))))))
Läyhääjä- Dana
jyke37
6151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
miten jaksaa aloita kaikista typerän typerämpiä viesteja. kahjo
hiljaa tai tiedät mitä tapahtu
Dana on taas lempipuuhissaan, eli pilaamassa jonkun bileet pakottamalla kuuntelemaan omia lässytyksiään-. Nyt on vuorossa Sampo. Ahkeraan se myös järjestelee aina asioita ettei Kätsy pääse lähentymään kenenkään kanssa. Kun Aso ja Kätsy tanssi niin sen oli pakko tunkea väliin. Samoin aina nukkumajärjestelyt on niin että hän muka haluaa ehdottomasti nukkua Kätsyn vieressä, vaikka totuus on se että se ei halua Kätsylle mitään lämpimiä suhteita kenenkään kanssa. Sitten se itse kaulailee ja nuoleskelee kaikkia parhaansa mukaan. Tunnen yhden samankaltaisen ihmisen, joka on mustasukkainen kaikkien muiden suhteista ja aina järkkäämässä asioita niin ettei muut pääse lähentymään tunkemalla aina itsensä väliin.... hyi saatana kun inhottaa tuollainen kiero persläpi! Ovelasti se on kyllä luovinut itsensä jo finaaliin, valitettavasti. Kumpa se joutuis äänestykseen ja kumpa se lempattaisiin ulos. Steffi ja Sarana sais mieluummin naisista jäädä Kätsylle seuraksi.
Ovatko hänen puheensa kaikki edes totta?
Kuinka vasta tuohon ikään ehtinyt on voinut kokea niin paljon. Vielä Ninon ollessa talossa hän kertoi äidistään, joka riitelee kaikkien kanssa ja on haastamassa vähimmästäkin oikeuteen. Nyt hän hehkutti Kätlinille eräänä "slummi-iltana", että äiti on liian kiltti, ei koskaan tahdo itse pitää puoliaan, vaan uskoo, että elämä kostaa jokaiselle pahat teot.
Käpsy totesi vain rauhallisesti, että hänellä on ollut aivan erilainen käsitys.
Dana ei tunne ketään kohtaan mitään, vaikka muuta yrittää esittääkin.
Kun Markolle tuli paha mieli eilen häätöäänestyksen jälkeen, kaikki muut tytöt kyynelehtivät, jopa Iidakin, mutta Dana oli ainut jonka silmät eivät täyttyneet kyynelistä.
Eilen hän tosin raivosija kiroili kun sai herpeksiä huuliinsa.
Kiroilee muutenkin kamalasti.
Kertokaa mulle mitä sana suomennettuna tarkoittaa! Tiedän että on nuorisoslangia, mutt meidän aikuistenkin olisi kiva tietää. Kiitos
juonittelua ja takanapäin paskan puhumista,
siinä Dana on mestari.