Olisi "ongelma" , itselläni on varmaan 2000 luvun alussa ostettu gram pakastin, (entinen talon omistajan ostama) No nyt se on alkanut piippaan vikakoodia E5, manuvaalissa luki että on ylittäny lämpötilan. Viimeyönäki se alkoi samaa huutaan vaikka koko pakastimeen ei olla koskettu ja ovi ollut varmasti kiinni, mistä johtuu et se muka alkaa sulaan?????
Gram Pakastinkaappi
5
7512
Vastaukset
- NoNikele
En tiä, mut mulla ny sama homma. Malli FS290.
Paskoja on noi nykyvehkeet, seittemän vuotta tulee just täyteen, saa varmaan kipata kaatikselle. - *****
Vaihdoin termostaatin omaan vm 1996 Gram FB 308 arkkupakastimeen.
kaksi vuotta sitten ;nyt pelaa - sulatus
Onko liikaa jäätä päässyt kehittyyn????
- kierrä-kaukaa-gram
täällä gram jääviileä kaappi joka vinguttaa keskellä yötä e5 virhettä. piirikortti on aivan paskaa suunnittelua ja taas olisi uuden ohjainkortin vaihto. nyt lähtee molemat grammit kaatopaikalle ja ei enää koskaan tähän taloon gram laitetta. Laatu on aivan sutta puolassa . kiertäkää kaukaa gram tuotteet.
- Dönddö
Jaa. Meillä gram-jääviileäkaappi, ostettu 2005-2006. Nyt rupesi oikuttelemaan, piipittää keskellä yötä koodi e5. Saatiin hetkeksi hiljenemään laittamalla alasaranaan korokepala, että ovi pysyy tiiviinä. Otettiin myös töpseli seinästä vähäksi aikaa, niin koodi kuittaantui. Muutama viikko meni, taas sama piipitys alkoi, mutta nyt vilkuttaa koodia e5-e6. Pakko soittaa huoltoon, kannattaneeko korjata. Ihan hyvä kaappi ollut, on hintansa tienannut. Maksoi muistaakseni silloin siinä 700 e.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614308KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1373021Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452342Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452254- 241873
- 911832
- 281586
- 221539
- 1481384
- 321200