Kävimme kylässä tuttavilla, jotka olivat rakennuttaneet muuttovalmiin Älvsby-talon. Se oli mielestämme aivan IHANA! Heidän kokemuksensa rakennuttamisen helppoudesta rohkaisivat meitäkin haaveilemaan uudesta talosta. Älvsby se tulee olemaan - se on takuuvarma juttu.
Luin netistä, että asuntomessujen vieraat tykkäsivät Älvsby-talosta ja se palkittiinkin messuilla.
Kyllähän se on totta, että kun kustannustehokkaasti tehdään, voidaan laatuun panostaa enemmän.
Luin netistä, että asuntomessujen vieraat tykkäsivät Älvsby-talosta ja se palkittiinkin messuilla.
Kyllähän se on totta, että kun kustannustehokkaasti tehdään, voidaan laatuun panostaa enemmän.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Siis firman nettisivulta:
• Korkea laatu
"Älvsbytalot valmistetaan sisätiloissa
Kumpi menetelmä onkaan tehokkain ja antaa korkeimman laadun? Talon rakentaminen pala palalta ulkona vaihtelevissa sääoloissa vai sisätiloissa kuivassa ja lämpimässä tehtaassa, jossa tuotanto etenee järkevästi?"
"Rakennusmenetelmämme takaa korkean laadun
Älvsbytalon korkean ja tasaisen laadun takaavat kaksi tekijää. Ensimmäiseksi, talot valmistetaan sisätiloissa sateelta ja tuulelta suojassa."
"Toiseksi, työntekijämme ovat järjestelmämme ja talojemme asiantuntijoita. Älvsbytalot rakennetaan parhaissa mahdollisissa olosuhteissa tehokkain ja hyvin vakiintunein rutiinein. Jokainen työvaihe on suoritettu tuhansia kertoja, ja kaikki työntekijät tietävät tarkalleen, mitä heidän tulee tehdä."
"Hyvää käsityötä
Pidämme kiinni korkeasta laadusta myös yksittäisissä töissä. Eräs esimerkki ajattelutavastamme ovat ikkunapellit. Me upotamme ne ikkunoiden pielilautojen taakse, mikä on pidemmän päälle ylivoimaisen hyvä ratkaisu. Tämä on yksityiskohta, jonka huomatakseen täytyy olla rakentamisen asiantuntija ja jota ei ole huomattu kaikissa taloissa."
Älkäähän nyt taas vouhottako. Vai oletteko Lopelta. Mihinkään muualle ei älpyn kehtaa rakentaa.
Korkea toimituslaatu, tyytyväiset asiakkaat ja pitkäaikainen kannattavuus ovat yrityksemme tärkeitä tavoitteita. Myyntipäällikkö vastaa niiden täyttymisestä.
http://nayta.monster.fi/GetJob.aspx?JobID=84185961
Eiköhän älvärin laadusta kerro jo sekin että firma joka pystyttää niiden taloja häpee niiden laatua?
Eivätkä saa itse parannella tehtaan jälkeä, vaan on jätettävä niin kuin tehtaalla on tehty, vaikka virhe olisi mikä.
Eikö Ä-huusin myynti vedä kun pitää tulla tänne mainostamaan?
Kannattaa ehkä käydä katsomassa jotain ihan oikeaa taloa niin sen jälkeen kiinnostaa vähän vähemmän se Ä-hus jossa hädin tuskin mahtuu suorana kävelemään talon sisällä.
Humoristisen näköistä kun sisäkatto on noin matalalla avararassa tilassa :) On kuin autohalliin kävelisi sisälle :) Muovimatto heijastelee kivasti katon paneeleista :)
http://medlem.spray.se/tyr/images/tyrfel/index.htm
nimim. molemmat tunteva.
Huh huh, mitä jälkeä. Kun parakin tilaa niin parakn saa.
Miettikää kaksi kertaa Älvsbyn hankintaa. Erittäin huonoja kokemuksia. Kysykääpä niiden takuista. Hah hah. Kun kaupat on tehty ja rahat tilillä, lakkaa Älvsbyn kiinnostus minkäänlaisiin asioihin. En suosittele!