Olen järjestämässä 30v. syntymäpäiväjuhlia miehelleni joulukuussa noin 20 hlö:n voimin. Olisiko kenelläkään tiedossa pääkaupunkiseudulta edullista (max 300€) koomikkoa/imitaattoria joka voisi tulla hauskuuttamaan juhlijoita maksimissaan puolen tunnin ajaksi. Ajattelin että tämä voisi olla mieluinen yllätys sekä vieraille, että itse juhlakalulle :)
Esiintyjät joita olen kysellyt, olisivat veloittaneet halvimmillaan 1000 euroa, ja tämä ei ikävä kyllä mahdu budjettiini...
30v. juhliin esiintyjää?
3
1193
Vastaukset 3
- burleskishow
Ryhmämme keikkailee pikkujoulukaudella burleskishown parissa. Show sisältää sirkusta, teatteria, tanssia, akrobatiaa, tulishown ja muuta mielenkiintoista! Voisimme räätälöidä tarpeeseenne sopivan esityksen.
[email protected] - hanippa
esimerkiksi taikurit pyytävät yleensä kolmikymppisistä 350 - 500 euroa ja ohjelmakokonaisuudet ovat yhdistelmä stand-up huumoria ja taikaviihdettä. meillä oli Aaro Sorva taikomassa ja otti hyvin porukan mukaan show'hun. tonnin hintahaarukka liikkuu jos kysyt esiintyjää helsingistä rovaniemelle.
- dancerr81
Jotain ideoita voisi löytyä vaikka täältä http://esiintyjat.webissa.com/. Kyllä niitä edullisiakin vaihtoehtoja ihan varmasti jostain löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3411369Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan77936Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61823Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.69816Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt45702- 120693
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38682- 49648
- 50606
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K9526- 25525
- 32521
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48515En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o32492Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84485- 79457
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8447- 44425