Olipa mielenkiintoista ryhmää keskustan karaokebaarissa.Käytiin syömässä ja hetken viivyttiin karaoken parissa, niin eikö jo jonkin paikallisen luuserin ollut pakko alkaa aukomaan päätään kun meitillä oli oikein kauluspaidat päällä, ja ilmeisesti hänen mielestään liian tyylikkäät vaikka peruskamaa olivatkin.Itse olimme aivan omissa oloissamme emmekä nähneet vaivaa teikäläisen paskasista farkuista ja jonkun v..un dna:n mainospaidasta.Pohjoisesta mekin, eli emme niitä etelän pellejä vaan ihan työasioissa. Puolestamme voit mennä sönkkäämään paikalliseen lannanluonnin jälkeen mitä haluat mutta anna nyt ihmeessä ulkopuolisten olla rauhassa ja pukeutua miten haluavat. ei se ole sinulta pois jos joku nyt haluaa pukeutua ja vaikka käydä saunassa/suihkussa ennen ulos lähtöä.kiitos ja anteeksi
Kuusamon juntti paskasessa
mainospaidassa
243948
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Sorry olin kännissä kävi vaan kateeksi kun näytti et teillä menee hyvin
Näkyy sinullakin menevän hyvin, kun on varaa istuskella kaljalla. Ei se kuule vaatteista ole kiinni, meneekö hyvin vai ei. Paanes pistäen sieki kraku kaulaan, niin jo sulla menee hyvin.
ei mitään uutta. Heti kun nähdään ettei ole paikkakuntalaisesta kyse, niin löytyy niitä idiootteja aukomaan päätänsä. Vois nämäkin "pikkupojat" kasvaa kotonansa vielä hetken ja opetella käytöstapoja. Sille nyt on sama onko etelästä, pohjoisesta vai ihan suomen ulkopuoleltakin, niin kyllä vois kunnioittaa ihmisten iltaa ja pysyä kotona jos ei käytöstavat ole hallinnassa
En puolusta humalalaista, mutta aika ahdasmielinen on turistikin jos yleistää yhden humalaisen käytöksen perusteella paikkakunnan. Kannattaisi ehkä kierrellä enemmänkin niin huomaat, että joka paikkakunnalla on kaikenlaisia juntteja.
Kuusamo on KUUSAMO..
Upea esimerkki kuusamosta: Tykkään pukeutua naisellisesti ja korkeisiin korkoihin..ja ihan uhallakin tämän teen koska tiedän että minut on leimattu huoraksi juuri pukeutumistyylini takia joka ei mielestäni ylitä hyvän maun rajoja mitenkään.. Eräskin ilta "hieman" juopunut mies henkilö uskalsi peräti tulla kysymään : Paljonko maksaa..?? minä en ensin edes tajunnut mitä tämä pulisankari oli vailla ennenkuin kysyin kohteliaasti vastaus: NO SHE!! :D ahahhaaa että mä repesin.. siitä sain huutelut perääni, mutta elämä on! Tosi asia vaan täällä on se että jos joku ihminen pukeutuu vähän paremmin niin hän on ilmiselvä Etelänjuppi tai huora. :D
Paska paikka.
Mutta mikä on päivän taksa?
Kuusamolaiset on tyhmiä, ajakaa etelän immeiset kylän ohi rukalle ni kuihtuu koko paska kylä
Sisäsiittoinen porukka ei muuhun pysty. Vain aukomaan päätä. Olisit töötänny apinaa nenään niin paskahousu olisi juossut itkien äitin luokse.
Kuusamolaiset onkin sellasia aivovammaisia, sinkkunaiset on sitte aivovammaisia ruuan ahtaajia, huoraisivat neki ni vois olla elämää kylällä
Ottaako patiin?
Kuusamossa "mitä serkumpaa, sen herkumpaa" -motto näyttää pätevän. Sellaisen "toiminnan" tuloksia ovat nämä päänsä aukojat.
Kuusamoon, lähetäänkö kuusamoon? No ei witussa? Naikoon keskenään kuten tähänkin asti.
Kuusamolaista en ulkopaikkakuntalaisena, vaikka paikkakunnalla asunkin, ottaisi mistään hinnasta. ties mitkä kupat tarttuu
Menikö velipojan spermat väärään kurkkuun?
Sinähän sen tiiät, taidan tietää kuka oot? m.t..o varmasti.
Kylläpä siellä joku purkaa itseään....
Niinpä, eipä tuo älykkyys ole tavoittanut tuota örveltäjää.
Osaakohan edes hävetä tuo tollo itseään.
Me kuusaammon pellet ollaa kaikki honoja. Myö tykätää ruparesorista.
Ootsie hevoskansaaaaaa.......!!!! NAURAA
Urpoa vituttaa kun Kuusamo on koko ajan maailman kartalla. Rukaa hehkutetaan joka puolella. Maisemat tunnetaan ympäri maapalloa. Ei kait se oo ihme että Urpoa vituttaa - ja käy sääliksi.
Voi teitä, kuusamolaiset. Kouluttautukaa, hankkikaa itsellenne työpaikka ja muodostakaa perhe, niin näette elämässänne muitakin kuin "etelän veteliä".
Kuusamo homomiesten mekka. homoja täällä riittää..
Kuusamolaiset nussii määttiä, ku sehä o suurin suku