"Kansa sanoo ei sikainfluenssarokotukselle. Kuntalaiset kuntaliitosten pyörityksessä. Kotikuntalakiin kaivataan inhimillisyyttä. "Ufomies" Pudasjärveltä. Miten edullista ruokaa?"
Ohjelma nähtävissä täällä:
http://areena.yle.fi/video/515698
Tulee myös huomenna uusintana:
Suomi express
TV2 Klo: 14.50 Pvm: 29.10.2009
Ufomies Pudasjärveltä
6
404
Vastaukset
- Lapin ufot
Tuon ajan ufoaallosta on puhuttu ennenkin, en ymmärrä miksi asiaa ei voida myöntää virallisesti, vaikka todisteita löytyy jopa valokuvia myöten!
- isovirvelinen
jos ei ketään nappaa
samaa mieltä, pimittelyä ja valehtelua piisaa. Minusta tuo asia olisi tutkimisen arvionen, sitä ei kuitenkaan voi tehdä ilman lähdeaineistoa, joka on tuolloin ilmiöitä nähneillä. Heitä pitäisi kuulla.
erikgman kirjoitti:
samaa mieltä, pimittelyä ja valehtelua piisaa. Minusta tuo asia olisi tutkimisen arvionen, sitä ei kuitenkaan voi tehdä ilman lähdeaineistoa, joka on tuolloin ilmiöitä nähneillä. Heitä pitäisi kuulla.
Hei ja tervetuloa keskustelemaan!
Olen kanssasi samaa mieltä siitä, että tutkimusta ei voi ilman lähdeaineistoa tehdä ja olisi äärettömän tärkeää saada ao. kokijoiden muistot sekä valokuvat tallennettua ja analysoitua. Toinen seikka on se kysymys, että kuka/mikä instanssi virallisen tutkimuksen asiasta tekee ja sen myös asianmukaisesti julkaisee???
Hmm:D
Ja sitten vaan kesäillan jatkoja Teitille!
no minä tietty. Asun aika lähellä Syötettä ja olen jo tehnyt alustavaa, perustavaa työtä, eli tavannut tiettyjä avainhenkilöitä.
Näissä asioissa on yleensä niin, että into painaa vaakakupissa aika paljon. Ja sitten jos saa jonkun hyvän idean niin kannattaa pitää siitä kiinni, koska on jo itse vakuutettu sen hyvyydestä eikä tartte lähteä vakuuttelemaan toisia.Mutta luulisin, että on toisiakin, jotka tekevät tuon aiheen parissa työtä. Ja ainakin tekevät asiaa tunnetuksi. Itsekin innostuin asiaan, kun kuulin yhden hyvän puheenvuoron aiheesta.
Juhannuksen alla oon taas menossa Syötteelle, jos rahat riittää, mutta jos en nyt pääse, niin sitten taas joskus myöhemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621384
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40975Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38705- 14630
- 36616
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28612Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19590Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30567Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553