Ei täällä viitti enää venyä kun ympärillä vaan kateellisia töllöttäjiä jos on vähänkään erilainen ja on rahaa. Rahaa on vaikka toisille jakas mutta en jaa, parempi pitää itse ja lähteä taas kylmää ja tyhmiä kajaanilaisia karkuun vaikka Karibialle tai Thaimaahan. Siellä ei palele ja saa palvelua.
Mihin lähtis taas???
Ei hinnalla väliä
4124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitähän jos hakisit lähikaupasta lisää keppanaa, sikäli kun rahasi näin loppukuussa enää riittävät. Sossustahan kuulema saa lisää, joten eipä huolta huomisestakaan. Kun et näköjään Iisalmea kauempana ole eläissäsi käynyt, niin pysyttele siellä läävässäsi vaan. Et ainakaan putoa korkealta !
Kaukomatkailua parhaimmillaan, historiallisia nähtävyyksiä mm. Mainuan kauppa, Mainuasta ei myöskään ole enää pitkä matka Otanmäkeen jossa voit nauttia eksoottisesta ilmapiristä kaukana kotoa. Suosittelen!
Siis jo Huuhkajanvaarassa on eksoottista tunnelmaa...
Jos jatkat Vuolijoelle asti,On yöelämää kerrakseen