Ampuko ne teitä ? Herranjestas ! Mitä haitte sieltä ?

Pullis milytary

Kovat jätkät...Aurinkoako vain piti saada ? Ammattisotilaita maitojunassa? Eikö se sota ollutkaan jännää ?
Mitä se kauhistunut Porilainenkin sössötti lentokentällä, ei pitäis valittaa?Vai... Ammuttiinko teitä ? herranjestas? Ammattisotilaita.....ettekös te sitä odottanutkin? Kovat tyypit, militaristit.......Äidin pullaa....

8

590

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vieläki itkettää

      Oltiin niinki likellä ku kilometri tästä ampumapaikalta. OOn tosiaankin shokissa vieläkin ja ajatukset harhailee...menen äitin viereen

      • PorPR 2005

        oltiin pannussa niinki liki ku 2 kilsaa siitä missä talibanit oli eilen ampuneet villikanin ruuaksi ja niillä oli ollut haulikko. Sitten yhtäkkiä joku pikkupoika heitti meitä kivellä ja kuuluin kilahdus pannun kyljestä. Jo silloin päätin että seuraavalla konella kotiin, yhyyyyyy. ÄITIIIIII!!!


    • asdasdsafhdsf

      Helppoahan se on täällä netissä haukkua muita, harva silti lähtee itse rauhanturvaajaksi. Itse en ole rauhanturvaaja, ja en käsitä heidän haukkumistaan. Itse arvostan suuresti heidän rohkeutta ylipäätänsä noinkin nuorena lähteä Afganistaniin. Tämä on oma mielipiteeni.

      • rt-ukko

        Kyllähän nuorena lähtee just kun kuvittelee päässään kaikenlaista mahtavaa. Mutta tosiasiassa rauhanturvaajana ei näe yhtään mitään. Itse olen reissun tehnyt.
        Mutta asia on niin, että nää nuoret pennut on pilanneet suomen rauhanturvamaineen ja niistä ei ole mihinkään, kun niillä ei ole elämänkokemusta.


      • asiatontonton
        rt-ukko kirjoitti:

        Kyllähän nuorena lähtee just kun kuvittelee päässään kaikenlaista mahtavaa. Mutta tosiasiassa rauhanturvaajana ei näe yhtään mitään. Itse olen reissun tehnyt.
        Mutta asia on niin, että nää nuoret pennut on pilanneet suomen rauhanturvamaineen ja niistä ei ole mihinkään, kun niillä ei ole elämänkokemusta.

        Eikös ne nuoret sieltä ainakin sitä elämänkokemusta saa? Ja mielummin niitä nuoria, innokkaita ja vielä hyvässä kunnossa olevia? Eikö?


      • rt-ukko
        asiatontonton kirjoitti:

        Eikös ne nuoret sieltä ainakin sitä elämänkokemusta saa? Ja mielummin niitä nuoria, innokkaita ja vielä hyvässä kunnossa olevia? Eikö?

        missä hyvässä kunnossa ne kakskymppiset hintit on kun tupakkia menee kaks askia päivässä ja aina ollaa kohmelossa ja partioideen kännissä? Niin se oli kosovossa ja niin on ollut muuallakin.
        Kyllä elämänkokemusta pitäisi olla ja sen verran aikuinen että on ede asunut yksin, niin menisi se leirielämäkin paremmin.
        Ei niistä nuorista ole oikeesti hei mihinkään muuta kuin niissä omissa saduissa mitä ne kertoo.
        Pitäs olla muutaki elämänkoke musta kuin joku vitun hikinen intti porissa.
        Joku 30v on hyvä ikä. Ja sitten se elämänkokemus mistä puhuit, niin mitä elämänkokemusta saat kun ryyppäät leirissä ja olet täsysihoidossa? Ei mitään, laitostuu vaan!


    • JL

      Kun sopimus on tehty 4 kuukaudeksi, niin se kestää NELJÄ kuukautta. Sen tajuaa varmaan jokainen joka osaa laskea. Siis heinä-, elo-, syys- ja lokakuu, helppoa, eikö totta!

      • Viherbaretti

        vain muutama jatkoi, vaikka kaikilla oli mahdollisuus. Tais tulla pojilla koti-ikävä kun olosuhteet on mitä on.
        Eihä se afganistani oo ku joku loma Kosovossa tai Libanonissa. Siellä saattaa oikeestikki joutua harhalaukauksen uhriksi, kun kuula hiihtää. Parempi siis pysyä leirissä pitämässä pykälää kun oikeet sltut tekee hommat:)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7096
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe