Miksi Juntunen, joka on EOK:n toiminnanjohtaja ja lainsäädäntötoimittaja, kertoo julkiselle medialle haastattelussaan, että Hannulla on KYMMENIÄ MILJOONIA EUROJA RAHAA.
Juntusen tiedoista huolimatta ja samaan aikaan EOK:n liittohallituksen puheenjohtaja Kavonius, joka toimii oikeudessa Hannun asiamiehenä, hakee Hannulle maksutonta oikeudenkäyntiä Hannun varattomuuden vuoksi?
Eikö tieto EOK:n sisällä kulje, vai puhuuko EOK:n toiminnanjohtaja palturia julkisuudessa, vai EOK:n liittohallituksen puheenjohtaja palturia oikeudessa.
Onko Hannun miljoonat selvitetty samalla tavalla kuin WinCapitan rehellisyys ja tuotteen toimivuus?
Voiko EOK:n selvityksiin ja lausuntoihin luottaa?
Juntusen tiedoista huolimatta ja samaan aikaan EOK:n liittohallituksen puheenjohtaja Kavonius, joka toimii oikeudessa Hannun asiamiehenä, hakee Hannulle maksutonta oikeudenkäyntiä Hannun varattomuuden vuoksi?
Eikö tieto EOK:n sisällä kulje, vai puhuuko EOK:n toiminnanjohtaja palturia julkisuudessa, vai EOK:n liittohallituksen puheenjohtaja palturia oikeudessa.
Onko Hannun miljoonat selvitetty samalla tavalla kuin WinCapitan rehellisyys ja tuotteen toimivuus?
Voiko EOK:n selvityksiin ja lausuntoihin luottaa?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Molemmat olisivat oikeassa sillä kaavalla, että Hannulla tosiaan olisi jäädytettynä kymmeniä miljoonia rikoshyödyllä hankituksi epäiltyä rahaa ja Kavonius puhuisi sellaisesta varmasti laillisesta rahasta, jolla sopii maksaa hänen laskunsa myös mahdollisen langettavan tuomion jälkeen.
Jos on noin, Kavonius taitaa jo ennakoida häviökeissiä.
Sitähän Uotikin.
Ensimmäinen kysymyksiä herättävä asia EOK:n ja WinCapitan asiassa:
Kuinka on mahdollista, attä EOK:n liittohallituksen puheenjohtaja Kavonius anoo varattomalle päämiehelleen ilmaista oikeudenkäyntiä ja saa oikeuden myöntämään sellaisen osoitettuaan pämiehensä maksukyvyttömyyden.
Muutaman viikon päästä EOK:n toiminnanjohtaja Kavonius kertoo julkisuudessa ilmaisen oikeudenkäynnin saaneella henkilöllä olevan kymmeniä miljoonia euroja rahaa ja mikä osaltaan osoittaa hänen vilpittömyyttään WinCapita asiassa.
Toinen kysymyksiä herättävä asia:
Miksi EOK teki toiminnanjohtaja Juntusen johdolla ison haloon asiasta, missä n. 240 hänen päämiestään vaativat Hannulta signaaliohjelman käyttöoikeutta.
Hannun päämies, eli EOK:n liittohallituksen puheejohtaja esitti vaatimuksen Hanulle.
Hannu lupasi heti luovuttaa ohjelman oikeudet.
Asiasta pyydettiin kannanotto myös KRP:ltä ja syyttäjiltä. Kumpikaan taho ei vastustanut käyttöoikeuden luovutusta.
Toisinsanoen Juntunen ja Kavonius olisivat voineet sopia asiasta päämiestensä jaHannnun kanssa ilman julkisuuttakin. Myös KRP ja syyttäjät olisivat asiaan suostuneet.
Nyt saatiin aikaan iso haloo ja lopputuloksena ohjelman luovuttaminen ei ole lainkaan kiinni KRP:stä ja syyttäjistä vaan Hannusta itsestään.
Ps. Mihin nuo 240 henkilöä ovat hukanneet sen ohjelman omalta tietokoneeltaan millä he itse aikaisemmin tekivät sitä valuuttakauppaa?
Kun ennen asian pitkää sepustamista otettaisiin selvää mitä EOK:n tiedotteessa
sanotaan, annan ohjeeksi käväise lukemassa juttu muutamaan kertaan www.eok.fi
sivulta ja tule sitten kysymään mitä siinä sanotaan jollet vieläkään ymmärrä luekemaasi tekstiä.
Kummallista juttua taas tulee. Kysyn vain onko Hanulla miljoonia vai ei.
Pitääkö meidän veronmaksijien maksaa Hannun oikeudenkäntikulut vai ei.
Kummallista olisi jos koko WinCapitan johtohenkilöllä ei olisi varaa maksaa omia oikeudenkäyntikulujaan.
Missä ne kaikki miljoonat sitten ovat?
Ei kai kukaan tollaista tyhjätaskua takaisin odota treidaamaan miljoonia itselleen, joka ei edes omia oikeudenkäyntikulujaan pysty maksamaan?????
Mutta se ristiriita, onko Hannulla kymmeniä miljoonia vai ei tuosta tiedotteesta selviä.
EOK:n julkiselle medialle antaman lausunnon mukaan Hannulla on edelleen kymmeniä miljoonia.
EOK:n liittohallituksen puheenjohtajan Käräjäoikeudelle antaman lausunnon mukaan Hannu on varaton.
Mitä mieltä itse olet?
Onko satoja- tai jopa miljardeja euroja kansainvälisestä valuuttakaupasta täysin rehellisesti 10.000 WinCapitan jäsenelle treidannut NERO nykyään tosiaankin varaton?
Jos ohjelma toimii, ja rahua tulee, miksi hän on aivan varaton?
Puhuuko Hannu ja EOK taas paskaa, jopa oikeudelle?
Puhuuko EOK paskaa medialle?
Tässä itse kertoo,että Hannulla oli kymmeniä miljoonia rahaa jos kerta oli niin missä hiotossa ne miljoonat nyt sitten on?http://www.youtube.com/watch?v=LqnuHMKrzrU&feature=player_embedded
Olen lähettänyt Oulun KRP;n tuosta kyselyn Rautavalle vai saako toiminnanjohtaja puhua paskaa?
1.Mihin perustuu Juntusen Radio Rockissa antamassa haastattelussa esittämä tieto Hannulla olevista kymmenistä miljoonista euroista?
2.Voiko Hannua edustava EOK valehdella tiedoitusvälineissä mitä tahansa päämiehensä puolesta?
3.Lausunto ei kuitenkaan perustu minkäänlaiseen julkisuudessa esillä olleeseen ja todistettuun faktaan.
Siis luuletko oikeasti että saat pitää kavereiltasi kusemmat rahat?
Eiko se oloisi vähän noloa`
Ethän sinä mitään valuuttakauppaa tehnyt?
Ps. wi aisi elämiä tappaa, no yäsräollaan monntaa nieltä.
Sinähän vain myit kavereillessi panostus lisenssejä mihin ete ede itse uskonit?.
EOK:n laskutus perustuu 400% varmuudella päämiehen eteen tehdystä työstä. Koska päämies on surkea Plontzo.Pluntziuri ei häntä voi puolustaa muilla kuin paskapuheilla.
Käräjäoikeus tekee päätöksensä faktisten tosiasioiden perusteella ja jättää Plontzo-Plunzureiden paskapuhee ilman mitään arvoa, kuten pitääkin.
EOK:n keksimä "vastikkeellinen tuote ja lisenssikauppa" saa poske tmyötähäpeästä punaiseksi jopa oikeuden puheenjohtajalta.
Tuhat toopea odottaa apua EOK:lla. Turaan tulee vakuuttaösaajille joka sasteessa.
Kiva että saa edes jutella,.
Ps-''
Ainaha on olut,että varostomies kotiuttaa 200.000, Kiva kaaveri, EIKÖS
Mietitäänpä mistä sitä oikeaa tietoa kannattaisi lähteä etsimään.
suomi24 ja keskustelupalstat: Jokaisen pitäisi ymmärtää ettei keskustelupalstojen kirjoittajilla ole enempää vastuuta kirjoituksilleen, kuin mitä sivuston säännöt määrää. Eli vastuu tekstin tulkinnasta on lukijalla.
Columbo: Hiukan vaikeampi tapaus. Antaa ymmärtää olevansa puoluueton wincapitan suhteen. Kirjoittaa hyvin,muttei jaksa oikeappiseen wincapita tyyliin esittää todisteita,joten luotettavuus kärsii pahoin.
EOK: ja vielä pahempi. Ry on täynnä oppiarvoillaan pullistelevia oikeustieteen harrastelijoita,joilta voisi odottaa asiallista tiedotusta.
Kuitenkin EOK on täysin maksavien asiakkaittensa vietävissä, ja tiedotus sen mukaista.
Media: komppaa yleensä virallisia tiedotteita ja noudattaa journalistisia periaatteita,kuka enemmän kuka vähemmän, mutta yleensä aika puolueettomasti.
Eli mitä jää jäljelle:www.poliisi.fi/poliisi/.../3C9C912CB0C6B3D0C22574280036EA45
ei ole y h t ä k ä ä n miljoonaa... EOK:n lehdistötilaisuudessahan nimenomaan sanottiin, JOS Hannulla olis ollut m i l j o o n i a ,hän OLIS LÄHTENYT maapallon toiselle puolelle..Mutta kun e i ole,ei lähtenyt kauemmaksi kuin lahden toiselle puolelle..LUKEKAA ja KUUNNELKAA vähän tarkemmin.