Historian havinaa

Huoh, tylsäksi on mennyt tämä WC –keskustelukin. Siksipä otan vapauden lainata itse itseäni tekstillä, joka niputtaa kaiken tapahtuneen yhteen. Tämän tahdissa voitte muistella omia, rakkaita Caoita -muistojanne.Olkaapas hyvät:

Sivut sulkeutuivat 07.03.2008. Ensin sulkijana oli capita itse poistaakseen väärinkäyttäjät, mutta myöhemmin sulkijaksi paljastuikin a) KRP, b) suurpääoma, c) suomalaiset pankit, d) ruotsalaiset pankit tai e) kateelliset suolitylyttäjämurot, jotka olivat hakkeroituneet sivuille. Valitse itse oikea vaihtoehto.

Tämän jälkeen alkoi arvuuttelu sivujen aukaisemisajankohdasta. Varmoja päivämääriä esitettiin vähintäänkin kymmeniä, mutta sivut ovat edelleen kiinni. Mutta kohta aukeaa, varma tieto ylälinjalta kertoo.
Sivujen ollessa kiinni, alkoi väittely valuuttakaupasta. Ensin sitä oli tehnyt Wincapita. Kun Hannu itse kielsi tämän, valuuttakauppaa olikin tehneet jotkut nimeltä mainitsemattomat off shore -yhtiöt. Jotka siis tahkoavat kuuleman mukaan suurvoittoja koko ajan. Mutta eivät kerro niistä edes sijoittajille itselleen.

Seuraavaksi kukaan edellä mainituista tahoista ei ollutkaan tehnyt valuuttakauppaa, vaan sitä oli tehnyt kukin jäsen ostamallaan valuuttakaupparobotilla. WinCapita itse oli pelkkä kassakirja ja kirjanpitoalusta.
Kun kirjapitoalusta ei ollutkaan pitänyt kirjanpitoa, eikä valuuttakaupastakaan ollut edelleenkään minkäänlaisia viitteitä (paitsi ne off shore -yhtiöt), ansaintalogiikka olikin valuuttarobotin lisenssien vaihtokauppa, joka voidaan rinnastaa mihin tahansa arvopaperikauppaan. Valuuttakaupasta ei enää ole niin kauheasti väliä.

Kaikki tämä on kuitenkin vain spekulaatiota, sillä ainoa joka tietää asioiden oikean laidan, istuu tutkintovankeudessa Oulussa, jossa häntä kidutetaan epäinhimillisin menetelmin. Mutta onneksi WC:n asioita on alkanut ajaa rovaniemeläinen rekisteröity yhdistys, joka toimii yhden huoneen toimistossa. Tämä rekisteröity yhdistys tietää asioiden oikean laidan, siis sen, minkä tietää vain se henkilö, joka istuu Oulussa tutkintovankeudessa. Ja yhdistys tuo ilosanomaa jäsenistölle, joka siis on saanut suuria voittoja valuuttakaupasta jota on tehnyt WinCapita, eikun off shore -yhtiöt, eikun jäsen itse. Vaan eihän ne voitot olekaan tullut valuuttakaupasta, vaan lisenssipörssistä.... Mutta jostain niitä voittoja on kuitenkin tullut, kaikille muille paitsi aivan viime aikoina mukaan liittyneille. Ja lisää voittoja tulee tälle rovaniemeläiselle rekisteröidylle yhdistykselle, joka kertoo tästä lisenssipörssistä kaikille jotka vain haluavat asiasta kuulla ja vähän niillekin jotka eivät halua, vaatimatonta liittymis- ja vuosimaksua vastaan. Kaikki muu kertominen maksaa sitten erikseen.

Kaikki edellä mainittu on poimittu WC:ssä mukanaolevien puheenvuoroista, joten ne lienevät siis totta. Niin KRP kuin suomalainen media ei uskalla/halua/osaa kertoa totuutta vaan vääristelee sitä jonkun/joidenkin käskystä. Media on peloteltu hiljaiseksi jonkun tahon toimesta jotenkin. Harva capitalainen esiintyy omilla kasvoillaan/nimellään, koska kaikki vääristelevät kaiken tiedon kuitenkin. Totuus tulee julki eikä se pala tulessakaan, koska joku capitalainen kertoo kuulleensa, että joku oli kuullut jonkun kertovan että oli kuullut jotakin jostain. Tai että rovaniemeläinen rekisteröity yhdistys kertoo jotain nimellistä liitymis- ja vuosimaksua vastaan. Ovathan nuo paljon luotettavampia tietolähteitä kuin vaikkapa KRP:n viralliset tiedotteet. Kun rekisteröidyn rovaniemeläisen johtohenkilöllä on niin paljon titteleitäkin. Ja esiintymiskielto oikeudessa.

1

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      28
      3078
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      68
      2138
    3. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      180
      1948
    4. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      122
      1903
    5. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      1
      1755
    6. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      94
      1548
    7. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä

      Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä
      Maailman menoa
      31
      1405
    8. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      90
      1201
    9. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      209
      1123
    10. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      1048
    Aihe