Historian havinaa

Huoh, tylsäksi on mennyt tämä WC –keskustelukin. Siksipä otan vapauden lainata itse itseäni tekstillä, joka niputtaa kaiken tapahtuneen yhteen. Tämän tahdissa voitte muistella omia, rakkaita Caoita -muistojanne.Olkaapas hyvät:

Sivut sulkeutuivat 07.03.2008. Ensin sulkijana oli capita itse poistaakseen väärinkäyttäjät, mutta myöhemmin sulkijaksi paljastuikin a) KRP, b) suurpääoma, c) suomalaiset pankit, d) ruotsalaiset pankit tai e) kateelliset suolitylyttäjämurot, jotka olivat hakkeroituneet sivuille. Valitse itse oikea vaihtoehto.

Tämän jälkeen alkoi arvuuttelu sivujen aukaisemisajankohdasta. Varmoja päivämääriä esitettiin vähintäänkin kymmeniä, mutta sivut ovat edelleen kiinni. Mutta kohta aukeaa, varma tieto ylälinjalta kertoo.
Sivujen ollessa kiinni, alkoi väittely valuuttakaupasta. Ensin sitä oli tehnyt Wincapita. Kun Hannu itse kielsi tämän, valuuttakauppaa olikin tehneet jotkut nimeltä mainitsemattomat off shore -yhtiöt. Jotka siis tahkoavat kuuleman mukaan suurvoittoja koko ajan. Mutta eivät kerro niistä edes sijoittajille itselleen.

Seuraavaksi kukaan edellä mainituista tahoista ei ollutkaan tehnyt valuuttakauppaa, vaan sitä oli tehnyt kukin jäsen ostamallaan valuuttakaupparobotilla. WinCapita itse oli pelkkä kassakirja ja kirjanpitoalusta.
Kun kirjapitoalusta ei ollutkaan pitänyt kirjanpitoa, eikä valuuttakaupastakaan ollut edelleenkään minkäänlaisia viitteitä (paitsi ne off shore -yhtiöt), ansaintalogiikka olikin valuuttarobotin lisenssien vaihtokauppa, joka voidaan rinnastaa mihin tahansa arvopaperikauppaan. Valuuttakaupasta ei enää ole niin kauheasti väliä.

Kaikki tämä on kuitenkin vain spekulaatiota, sillä ainoa joka tietää asioiden oikean laidan, istuu tutkintovankeudessa Oulussa, jossa häntä kidutetaan epäinhimillisin menetelmin. Mutta onneksi WC:n asioita on alkanut ajaa rovaniemeläinen rekisteröity yhdistys, joka toimii yhden huoneen toimistossa. Tämä rekisteröity yhdistys tietää asioiden oikean laidan, siis sen, minkä tietää vain se henkilö, joka istuu Oulussa tutkintovankeudessa. Ja yhdistys tuo ilosanomaa jäsenistölle, joka siis on saanut suuria voittoja valuuttakaupasta jota on tehnyt WinCapita, eikun off shore -yhtiöt, eikun jäsen itse. Vaan eihän ne voitot olekaan tullut valuuttakaupasta, vaan lisenssipörssistä.... Mutta jostain niitä voittoja on kuitenkin tullut, kaikille muille paitsi aivan viime aikoina mukaan liittyneille. Ja lisää voittoja tulee tälle rovaniemeläiselle rekisteröidylle yhdistykselle, joka kertoo tästä lisenssipörssistä kaikille jotka vain haluavat asiasta kuulla ja vähän niillekin jotka eivät halua, vaatimatonta liittymis- ja vuosimaksua vastaan. Kaikki muu kertominen maksaa sitten erikseen.

Kaikki edellä mainittu on poimittu WC:ssä mukanaolevien puheenvuoroista, joten ne lienevät siis totta. Niin KRP kuin suomalainen media ei uskalla/halua/osaa kertoa totuutta vaan vääristelee sitä jonkun/joidenkin käskystä. Media on peloteltu hiljaiseksi jonkun tahon toimesta jotenkin. Harva capitalainen esiintyy omilla kasvoillaan/nimellään, koska kaikki vääristelevät kaiken tiedon kuitenkin. Totuus tulee julki eikä se pala tulessakaan, koska joku capitalainen kertoo kuulleensa, että joku oli kuullut jonkun kertovan että oli kuullut jotakin jostain. Tai että rovaniemeläinen rekisteröity yhdistys kertoo jotain nimellistä liitymis- ja vuosimaksua vastaan. Ovathan nuo paljon luotettavampia tietolähteitä kuin vaikkapa KRP:n viralliset tiedotteet. Kun rekisteröidyn rovaniemeläisen johtohenkilöllä on niin paljon titteleitäkin. Ja esiintymiskielto oikeudessa.

1

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      155
      4337
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      4078
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      45
      3649
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2855
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      78
      2669
    6. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      1978
    7. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      44
      1455
    8. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      12
      1248
    9. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      404
      1202
    10. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      61
      1201
    Aihe