otsikko. miten ottaa maksimihumala irti 5 siideristä? nopeasti tyhjään mahaan?
miten maksimoida humala
10
665
Vastaukset
- ööööööööö
Onnistuu, jos on kossu lisäksi.
- Plutomerkurius
Juuri niin - nopeasti tyhjään mahaan. Mutta mikset voisi ottaa enempää? Mene vaikka baariin. Ei viidellä siiderillä ole kummoistakaan vaikutusta mihinkään, otti ne miten nopeasti tahansa.
Et voi maksimoida humalaa, jos asetat sille määrällisiä ja/tai ajallisia rajoituksia. Todellinen juoppo asettaa juomisen kaiken muun edelle, ihmissuhteiden, varallisuuden, ajankäytön, ns. maineen ja kunnian, terveyden jne. Vasta kun alkoholi hallitsee ajatusmaailmaasi ennen kaikkea muuta voit saavuttaa maksimaalisen humalan. Lisäksi helposti, sillä kun silloin alkaa juomaan, automaattiohjaus kytkeytyy päälle ihan itsestään ja maksimaalinen humala on väistämätön.
- Kalervo Karillo
Mikä osa kysymyksessä oli liian vaikea?
- ----------
Kalervo Karillo kirjoitti:
Mikä osa kysymyksessä oli liian vaikea?
että ei aito humalahakuinen juoppo aseta juomiselleen mitään rajoja. Sen vuoksi viiden siideripullon kanssa askartelu on pelleilyä, kun ei siitä kunnon känniä saa millään maksimoinnilla.
- Kalakoski
---------- kirjoitti:
että ei aito humalahakuinen juoppo aseta juomiselleen mitään rajoja. Sen vuoksi viiden siideripullon kanssa askartelu on pelleilyä, kun ei siitä kunnon känniä saa millään maksimoinnilla.
Aloittajalla budjetoitu 5 juomaa. Haluaa niistä mahdollisimman suuren hyödyn. Yksinkertainen kysymys.
Mikä siinä on vaikeaa ymmärtää?
- kolmas..
on jo liikaa.
- half-pro
ottaa kaikki ilo irti, jos sulla oikeasti on noin vähän viinaa päivittäisessä käytössä. Korjatkaa joku jos olen väärässä, mutta muistaakseni kaikki, mitä suuhun laittaa, menee verenkierrossa ensin maksaan. Viinan suhteen se on huonompi juttu, koska maksa alkaa heti "polttaa" viinaa pois.
Ehdotankin, että otat viinasi tuhkaluukun kautta, eli tavalla taikka toisella tunget ne siiderit...no, siis just sinne. Sieltäkin kai viinan pitäisi imeytyä.
Kun olet kokeillut, käy täällä taas ja kerro, saitko hyvät kiksit? - Ballantine's
1. Tyhjään vatsaan nopeasti -> koko vaikutus tulee n. 20 minuutin päästä.
2. Unohda siideri. Liian mietoa (ei imeydy kunnolla). N. 20 % liuos imeytyy parhaiten. Tätä vahvemman alkoholiliuoksen imeytymistä hidastaa mahaportin sulkijalihas. Optimaalinen (21 %) juoma on esim. Gambina tai (19 %) 1:1 Kossuvissy.- 11+3
Gambinasta tulee nopeasti ihan hirveisiin poroihin ja karmea rapula.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703063
- 922855
- 512095
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201545- 151329
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51318Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131291Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131263- 181230
Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241222