Marja Hintikka juontajana ykkösellä Puoli seitsemän -ohjelmassa. On kyllä pikkasen kauniit sääret! Huhhuh!
Marja Hintikka
mä vaan
11218972
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 112
Vanhimmat
Hintsikka on ollut aina kaunis, kun on telkkarissa ollut. Nyt on "oma" show, jossa muutamia apupoikia mukana. Valitettavasti puolituntinen on kiduttavaa lähes kaikiltaosin. Hintsikka olis voinnut saada kokonaan oman ohjelman, josta olis jätetty hömppä pois ja panostettu vieraisiin. Ihana on muuten tytön hymy :)
Perjantaisin pitäisi olla mukana myös Huttusen Heikki se maikkarin kalastajatoimittaja.
http://goo.gl/ZmZnoA hintakka akka
Kosisin,mutta kun se taitaa olla jo...
Karpaasi totesi PANISIN:
Nimenomaan: panisi...jos saisi.
"Karpaasit" yleensä joutuu tyytymään aika vaatimattomiin tapauksiin...
Kaunis, sanavalmis, huumorintajuinen, hauska jne jne. Kyllä kelpaisi todellakin. Taitaa olla vaan varattu, ainakin jollain aikaa seurusteli YleX kolleegansa kanssa.
"Taitaa olla vaan varattu, ainakin jollain aikaa seurusteli YleX kolleegansa kanssa. "
Kenen ja mistä tieto peräisin?
Upea nuori nauravainen nainen. ja 10 siinä arvosana. "mahtava peräsin ja pulleat purjeet" asia kissanainen ( ei vielä PUUMA)
Fiksu ja filmaattinen, ei voi muuta sanoa.
Rintsikka ja HOT vosu kuin 10 nainen.asiaa asiaa asiaa!!
on ja niin suomalaiskansallisennäköinen kuin galleeenkallelan maalauksen neito
että olisi ainakin joskus seurustellut ja ehkä yhdessä asunutkin YleX:n aamujuontajan Ilen kanssa. Tää oli sillon kun ne vielä juonsi yhdessä Peltsin kanssa aamushowta.
ihana hintikka ylen puhelin langat laulaa ohjemassa vieraana!!
pulleat purjeet? Olet erehtynyt henkilöstä, tällä kyseisellä naisella ei ole purjeita ollenkaan.
AmmattiKORKEAkoulun käynyt. Myös kolmosen uutislukija on ammattikorkeakoululainen.
..korkeakoulu, vaan ammattikoulu.
Muuten kyllä Marja on tosi söpö!
Eipä taida olla paljon pulleita purjeita. Latta rinta, julkissuuden kipeä toisen luokan akka. ohjelmassaan esiintyy mulkun näyttäjiä, eli taitaa olla h.....a. Julkisuuden kipeä eukko, hyi ei kiinnosta moinen akka. Turpa auki, näyttää "leegojaan" eli amerikkalaisia tekareita. Hyi mikä kakka akka.
on paras ja kaunis!!!
Marja on mukava.Se mieshenkilö oli eilen hieman tosikko,se Tervo-fani.
Vilkaisin keskiviikkona, kun vieraana oli Hietamies. Hintikka ihan pihalla, heitteli kommenttejaan kuin mielipuoli väliin samalla kun Nyman yritti käydä herrasmiesmäistä keskustelua muistelmansa kirjoittaneen tv-veteraanin kanssa. Niin tyhmä Hintikka näyttää olevan, ettei hän voi itse millään käsittää sitä.
Niitä Medianomeja,sieltä ammattikorkeakoulusta. Ja niitä tulee paljon Suomenmaahan.
Ennakkomainoksessa sanottiin, että perjantaisin on Heikki Huttunen mukana.Onko näkynyt?
Tänään näkyi. Osti Hannele Laurin kanssa vitamiineja.
Marja on siellä tiukoissa nahkahousuissa. Saatana kun on sexy!!!!
Pitäs olla joku hälyytin mikä ilmoittaa ku marja sexynä.
Näkyy netissä.
http://areena.yle.fi/video/591617
Nahkahousuista ehdottamasti plussa. Hyvältä näyttää. ;)
vastakkain on hyvä asia. Marja on HOT. ettei ois jo nuori PUUMA??
Marja on upea nainen. Minusta hänellä ovat luonnottoman (?) pitkät reidet ja ehkä suuriluiset sääret. Katson joskus ohjelmaa paljolti Marjan hurjien korkkareiden takia harmitellen sitä, että niitä näytetään niin vähän eikä hän niillä poseeraa. Mutta upea kokonaisuus on!
on Marja Hintikka?
Marja Hintikka on sellainen Nainen josta olen aina Unelmoinut.
Marjasta huokuu sisäinen lämpö ja hänen silmänsä ovat lumoavan kauniit.
Marjan vartalo on niin Kaunis että en saa silmiäni irti hänestä.
Marjan huulet odottavat kiihkeitä suudelmia.
Marjasta saa hyvän aviopuolison.
Marja on hyväntuulinen ja iloinen nainen.
Tahdon Kosaista Marjaa :)
Oliko joku Ile Marjan entinen?
olla myöhäistä kosaista, ainakin eilen näkyi iso sormus vasemmassa nimettömässä. Ei tainnut olla vielä viime vuoden puolella.
Ammattikorkeakoulutettu nainen. Myös uutistoimittaja MTV 3 on käynyt ammattikorkeakoulun. Hienoa!
Mikä ihmeen Ile ?
Sääristä en tiedä mutta heleveti nisot hampaat ja silimät, kauhea käkättäjä akka, eli hulluksi tulis jos olis em. vaimona.
vika kun se irvistelee sillai oudosti? Naama irveessä kun kattoo kameraan.
Hymyilevä anainehan se on, oisko ainaki 38 vee?
hai mieleen ku se aukasee suunsa...
Mulla ei tuu. Harvalla on suussa niin kaunis ja virheetön hammasrivi.
loistavat hampaat ja aito hymy = love... Hältä varmaan jos joku kysyis, et mitä tykkäät käydä töissä puol-seiskassa...Marja vastais..et " ei se oo työtä, se on pelkkää huvia...ja on ku hattaraa söis"....heheehee... Meinaan on siinä niin ilosen olonen mimmi, että..... pusipusi...
...Marjaa katselee. Monet ohjelman jutut menee vain ohi kun huomio on Marjassa. Ihana on!
Jotakuta ärsyttää kenties, mutta mulle kelpais kyllä!
ei suhtaudu oikein luonnollisesti tähän Marja Hintikkaan. Muun muassa välttelee katsekontaktia vai kuvittelenko minä vain. Ihan kuin olisi hiukka vaivaantuneen oloinen. Mistäs johtuu moinen?
Vi är lite bättre människor me suomenRuotsalaiset än ni finnar. Nimi mariahintikka tuo jo epäilyttäviä ajatuksia mieleen niin ei se sa olla vaikee ymmärtää. Miten rodun käypi jos sekaantuu jonneki savolax-maatiaisen kansa?
O så meillä on kaikki vanha raha ja tilat suomessa också så ja.
käyttää aika paljon meikkii, minkähän näkönen ilman esim.silmä ja huulimeikkei? suu on ainaki toooosi tosi levee. huulet ohuehkot.
Marja Hintikka on tosi mukavantuntuinen juontaja. Ei viitsitä valittaa, jos joku on iloinen ja hyvännäköinen. Mukava ohjelma.
minihame ja mustat sukkikset jalassa. Tosi ihanan näköinen niissä. Tosin vähän huorahtavan näköinen.
Siis naiset pukeutukoot säkkeihin, kuten islamissa.
YleX:sän KromosomiX -ohjelmassa hän esitti viiksekästä nirppanokkaa, joka keräilee herbaarioita. On neiti muuttunut melkoisesti =)
Aina ei ole pakko nauraa - tai edes hymyillä.Muuten katsoja rasittuu.
Onpa Marja seksynä tuossa videossa 6.40 kohdalla.
http://areena.yle.fi/video/956187
ikää tulee ja varattuna, niin hieman pullistuu ja oikeat muodotkin tulee esille. paras tapa on mennä katsomaan äitiä, niin näkee onko potentiaalia voittaa maan vetovoima
Marja Hintikalla on tosi tiukat paikat, tiedän mistä puhun.
Ehkä unissas oot paikkoja päässy tutkimaan, luuseri.
Jotain puuttuu eli Hintikan omat sivut niinkuin Inka Heneliukselta kas näin
http://www.inka-henelius.blogspot.com/
Joten laitoin kritiikkiporoille juttuehdotuksen Kirsi Hintikasta
Kakkapaska on tuloillaan vielä viikko kunnes erään roskalehden myyntikampanja on vanhentunut aiheesta
NIIN ON
Onko se irvistely ja räkätys jotenkin naisellinen. EI todellakaan!
Oikea nainen hymyilee eikä venyttele naamaansa kuten tekee hintikka.
Vastenmielinen näky ne poskihampaiden ikenet on naisen naamassa.
Minkähän takia toi Hintikka vääntää noita seksiasoita koko ajan toosaan, taitaa olla joku ongelma! Lapsellista ja vastenmielistä, tolla samalla skeidalla yritetään jotenkin tehdä vaikutus! Tosi typerä ämmä!
Rumasti repii suutansa, tosi tyhjäpäinen eukko älyttömän ojelmansa kanssa roskkin!
Kuka on Marja Hintikka?
Kuka on Martti Korhonen?
Marja Hintikka on yleisön palveluksessa oleva huomionhakuinen tavis joka ei ole julkkis edes tuhannella paperikilolla
Joku huomionhakuinen tavis
Tässä elävä esimerkki median vääristävästä voimasta. Yleisön palveluksessa oleva tavis kuvittelee olevansa yhtä suuri kuin objekti jota haastattelee. Kun kusi lirahtaa päähän niin todellisuudentaju katoaa
Heh, heh runkkarit, olisko sama kuka siellä tv on, raukat on niin naisen tarpeessa.
TV:ssähän on paljon ihmisiä en minä ainakaan pysty hahmottamaan kuka tämä on?
Kuka on Sinikka Eskelinen? En ole koskaan kuullutkaan.
Enpä tiedä Hintsusta mutta tuo pitkäsääri Helena Lappeteläinen on kylläkin huhhuh tosi namia..
Ihanan pirtsakka kaunokainen tuo Marja. Voisin poimia vaikka pidemmäksikin aikaa.
Ärsyttävä kikattelija-höröttäjä. Ja aivan onnettoman littana sekä kapoinen peräsin.
Marjalla upeat oranssit kengät perjantaina 16.12. WAU
Hinaajallekin oma saitti tälläinen paljasta pintaa ja tuheroa
http://kaisa-kirves.blogspot.com/2011/04/kaisa-kirves.html
"halpaa puoli seitsemää" tyynni
Pelkkä ajatuskin Marja Hintikasta saa sydämmeni sykkimään pelottavan kovaa. Sen lisäksi, että Marja vaikuttaa sisäisesti rakastettavalta ihmiseltä, niin Marja on myös ulkoisesti kaunis ja tietenkin uskomattoman seksikäs nainen. Ensimmäisenä rakastuin katseeseen ja hymyyn, mutta ei kovin kauan mennyt kun huomasin sääret ja varsinkin hänen taidon tuoda sääret hyvin myönteisesti esille. Suurin osa suomalaisista naisista ei välitä tai hallitse sitä. Marja on juuri sellainen hyvän mielen tuoja, jollaisen haaveilen joskus löytäväni elämänkumppaniksi. Kiitos Marja, kun olet niin ihana, upea, kaunis, sexy ja iloinen (ainakin telkkarissa).
Hintikan Marja on sellainen paketti naisena että reilusti, reilusti yli puolet miehistä ihastuu siihen telkkariruudunkin kautta välittömästi.
Itse ihastuin joskus ehkä 4 vuotta sitten, kun se oli jotakin musiikkilevyjä soittamassa ja juontamassa. Marjan rooli oli ilmeisesti olla nuorempana apujuontajana, sivuroolissa.
Mutta minähän näin heti että Marja on siinä ohjelmassa Number One. The face.
Tuijotin, ja edelleen tuijotanMarjan hymyilevää naamaa koko ajan herkeämättä, milloin vaan telkkarissa näkyy.
Eipä ole tapana tuijotella tavisten jalkoväliä sakotettavaa touhua sellainen on jos Alepan kassan rintoja käy tsiikaamaan ja mikäs suomilahna tämä Hintikka taas on?
M.Hintikka on upea naaras.Se kovista leikkivä nössö,nyhverö juontajapari sopisi jonnekin Jimin pullisteluosastolle.Epäluonteva ja irvistelevä kameraan toljottaja.
Samaa kalipeeria näitten kahjojen kanssa pakkomielteinen huomionhakuisuus nollatolarenssilla naama kuin p e t o linnun perse ja älyvapaa tuijotus
http://kaisa-kirves.blogspot.com/2011/04/kaisa-kirves.html
Tykkääköhän Marja peppuseksistä...
Luultavasti.
Ja se omituisen näköinen tuijottaja siinä vieressä on sen verran homon näköinen että se tykkää ihan sataprosenttisen varmasti persereijän rassaamisesta.
Ja toisella pyörii silmät päässä kui kassakoneen numerot :D
No nyt sillä Marjalla olikin yhtäkkiä TISSIT!
Siinä on Hintikkaa, oli aika hauska radiotyössään.
Nykyään perus tylsä tv-täti.
http://www.yle.fi/ylex/kromosomix/krx_main.html
Ei Marjakaan jaksa aina olla iloinen ja vilpittömän utelias!
Hänen pitäisi keksiä jo jotain muuta tekemistä....Näin naisena sanon, että ei ole kovin luonteva tv:ssä - vähän sellainen kaikkitietävä/näsäviisas. Höh.
Suomen parhaana naisena, mutta Pirjo Heikkilä on ajanut ohi. Pirjo on hauskempi.
Hauskat naiset ovat äärimmäisen harvinaisia. 90% on ikävystyttävän tylsiä. Eivät tosin sitä tiedä itse.
Minä en tiedä kuin yhden hauskan suomalaisen naisen. Mari Turusen.
Esimerkiksi kaikki naispuoliset stand up-koomikot ovat helvetin tylsiä ja huumorintajuttomia ihmisiä. En tajua kuinka joku voi niiden huumoria kuunnella, katsella ja vielä tykätä siitä.
Kyllä nyt Martinaa ja Johannaa risoo, kun Marja onkin kauniimpi.
Jolua Marjalle!
Ei kannattaisi mainostaa että on Ylellä töissä siinä sellaisesta saa pössen leiman
http://mvlehti.net/2016/02/08/miksi-yleisradion-journalismi-on-epaluotettavaa-ja-heikkolaatuista/
Ylelle nauretaan jo kaikkialla
http://mvlehti.net/2016/02/08/nyt-ylelle-naureskellaan-usan-radiossakin/
Marja Hintikka on törkeä. Hänellä on koko ajan mielessä tissit, mulkut ja vittu ja siihen päälle naiminen. Ihmettelen YLE:n tasoa ohjelman tarjonnassa. En hyväksy tällaista veronmaksajana !
Samaa törkysarjaa kuin Sannikka, miten tollaset typerykset päästetään hölmöilemään televisioon, kuvastaa tasoa missä nykyisin mennään! Säälittävää ja kuvottavaa touhua, vieraannuttaa entisestään tv: katselusta, aina vaan huonompaan suuntaan mennään vuosi vuodelta kuten muissakin asioissa, täähän nähdään joka päivä nykyään arkielämässä eli juurikaan alemmas ei voida enää mennä! Mikähän on seuraava vaihe!!!! Eipä huvittais nähdä!
Just oikein, varhaisteinin tasolle jäänyt ihminen pääsee hörhöilemään iänikuista alpääskeidaa julkisella kanavalla, tosi vastenmielistä, muillakin on seksielämä ja ajtukset mut ei oo niin typerä et lähtee vääntämään noin lapsellista sontaa tv ruutuun! kun toi inhottava naamanvääntelijä häipyis nopeesti sinne p:seeseen mikä sillä on koko ajan mielessä julkisilla kanavilla!
Näistä asioistahan se on kerrottava oikein tv:n välityksellä nykyajan uusavuttomille äiskille ja isukoille.
Pitikö mennä niitä pentuja vääntämään, kun nyt valittaa jatkuvasti, miten on väsynyt, eikä ole omaa elämää! Oisit jättäny tekemättä, niin saisit hölvätä vaan itseäsi ja keikistellä miehille meikeissäsi! Ärsyttävä virnottaja!
Kyllä oli Hintikalla leveä hymy koko ohjelman ajan, kun paljas kikkeli pyöri ympärillä! Hehkui kuin pikkutyttö,kun sai kertoa kaikille nakuilevansa kotonaan! Kyllä on itseään täynnä oleva tyrkky! Heiluu ja huojuu ja heittellee hiuksiaan, kuin vähä-älyinen. Aika ällöttävä on se toinenkin, tuhti, juontaja. Molemmat pitää varmaan itseään oikeina seksipommeina. Kyllä on ärrrrsyttävä ohjelma, mutta joskus on kiva ärsyyntyä, silloin katson Hintikkaa.
Minä tahdon mennä naimisiin kaikkien kauniiden suomalaisten naisten kanssa.
VEDÄN VIELÄ PAREMMAKSI KUIN TE =)
Hintikka on pelkkä mainoksen makuun päässyt kusipää Ylen suojatyö elätti loinen
samaan sarjaan tämän Ylen pellen kanssa
http://mvlehti.net/2015/05/19/jessikka-aro-yle-tutkivan-journalismin-pelle/
Sillä Heikki Soinilla on puhuessaan samanlainen loppukiekaisu kuin homoilla.
Inhottava tyyli esiintyä täällä Hintikalla, hyvin rauhaton, kädet vatkaa, pää heiluu eteen - taakse, hiuksia pitää puistella ja kaiken lisäksi se jatkuva virnottaminen ja kaksimielisten juttujen vihjailu, en tykkää!
Sama huomattu ja jossain maikkarin? sketsissä oli hyvää imitointia hintikan ruumiinkielestä. Adhd vai mitä vai mikä laittaa noin levottomaksi..?
Marja Hintikka Tuomas Enbuske ovat sukupolveni ärsyttävimpiä ihmisiä ikuisesti! Samoin myös Kalle Palander ja hänen vaimonsa sekä Hans Välimäki ja Jari Tervo ja Jouko Turkka. K***päitä he ovat kaikki! koska eivät he koskaan käyttäydy fiksusti aikuisina!
Taas sai ärsyttää itseään katsomalla Hintikan ohjelman! Kyllä voi olla ärsyttävä nainen! Luulee varmaan olevansa seksikäs, lähetellessään lentopusuja ja keikutellessaan musiikin tahtiin, mutta on vain vastenmielinen! Voi hyvä tavaton sitä käsien huitelua ja virnottamista, laittaisi edes ne hiuksensa pois siitä olkapäiltä roikkumasta jne..........Ja se kovalla äänellä kimittävä toinen ärsytys.....Huh-huh kyllä helpotti!
Mistähän se Hintikka on saanut päähänsä, että on asiantuntija lapsiperheitten asioissa? On selvästi tuonut julki, että lapset väsyttää ja hermostuttaa, eikä siivous yms. kiinnosta. Seksi ja paljastelu ja itsensä esille tuominen tuntuu olevan pääasia! Hyvin, hyvin ärsyttävä "asiantuntija"!
Luulee itsestään liikoja ja jutut aina navan alla, tekopirteä virnottaja!
Miksi sairas ihminen pääsee terrorisoimaan ympäristöään julkisilla tv kanavilla? Kuka vastaa tästä saastasta? Seksin ylipapitar, naurattaa kuvottava ämmä, heti pois ruudusta!
On niiiiin tyytyväinen itseensä, että meinaa tunkea naamansa kameran linssiin. Kaksi lasta, niin on asiantuntija kuin olisi aina hoitanut "suur" perhettä! Onkohan miehen kanssa vaikeuksia, kun jutut on niin usein seksissä, vanha, käytetty nainen! Pysy nyt siellä kotonas jo, siivoa ja hoida niitä lapsias.
Hintikka voisi rohkeana julistajana seuraavaksi kertoa, miten "peppuseksin" ahkerat harrastajat joutuvat ennenaikojaan käyttämään vaippoja, kun "ryppynauha" löystyy, sekun on tarkoitettu lähinnä kakkaamista varten se peräreikä! On muuten ärsyttävän päällekäyvä nainen!
Marja Hintikka on upea toimittaja. Sukuni salat on hieno ohjelma, joka on vaatinut paljon toimittajaltakin työtä. Kiitos!
Eiköhän riitä jo Marja Hintikan ja Vappu Pimiän elostelu. Olkaa ihan rauhassa etelänlomilla. Rahastusta.
Helena Lappeteläinen on tosi upea nainen, olisi kiva päästä tutustumaan !