LG RC388 & LG32LG3000: Kuvan tallennus televisiosta tallentimeen

ekojussi

Minulla on LG32LG3000 - televisio sekä DVD&Videotallennin LG RC388. Olen yrittänyt tallentaa televisiosta kuvaa videolle mutta en ole siinä toistaiseksi onnistunut.

LG RC388 toistaa kuitenkin televisiosta sekä DVD:t että videot.

Olen yrittänyt koplata Scart-liittimet ristiin ja rastiin kaikilla mahdollisilla tavoilla mutta ilman tulosta. Eli LG RC388 ei tallenna television kuvaa.

TV-verkon antennipiuhatkin on kytketty kaikilla mahdollisilla tavoilla ( suoraan televisioon ja LG RC388:n kautta televisioon ) mutta lopputulos on sama.

Mikä neuvoksi???

3

1550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei televisiosta pysty millään tallentimella tallentamaan ohjelmia.
      Televisin scart liittimet on vain sisäänpäin meneviä.
      DVD tallentimet, digiboksit ym. tallentimissa on oma viritin, jonka kautta tallennettavat ohjelmat tulee.
      Eli siinä DVD tallentimessasi ei ilmeisesti ole digiviritintä, joten tarvitset digipoksin sen yhteyteen, josta laite saa tellennettavan televiso singnaalin.

      • TELKUISSA:::

        .

        on kyllä periaatteessa mahdolisuus ohjata jompi kumpi scartti ulos päin, tosin on sellaisesta virityksestä kyse johon normaaljärkinen ei koskaan sekaannu kun kerran toimiviakin ratkaisuja on olemassa


    • Osta digiboksi. On outoa, että ostaa kalliin taulu-TV.n ja sitten ei pane paria kymppiä tallentamiseen vaan yrittää purkkaviritystä. Tosin on mielekkäämpi suoraan ostaa tallentava boksi. Sen jälkeen tuota tallenninta tarvitsee vain, jos haluaa DVD-kopion.

      Mitä ajattelit sen DVD-tallentimen ymmärtävän siitä, jos tunget sille antennisignaalia? Analogilähetykset lopetettiin pari vuotta sitten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      5736
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      36
      3781
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3313
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      12
      2728
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      29
      2202
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2147
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      162
      1906
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      16
      1484
    9. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1362
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1174
    Aihe